Hispaania tuli taas U19 vanuseklassi Euroopa meistriks

Hispaania ja Kreeka selgitavad Tallinnas U19 vanuseklassi Euroopa meistri.
Hispaania ja Kreeka selgitavad Tallinnas U19 vanuseklassi Euroopa meistri. Foto: Liis Treimann

Tallinnas Lilleküla staadionil peetud jalgpalli U19 EM-finaalkohtumises alistas Hispaania 1:0 Kreeka ja tuli Euroopa meistriks. Mängu ainsa värava lõi 80. minutil Jese Rodriguez.

Hispaania - Kreeka 1:0 LÕPPSEIS

Värav: 80. Jese Rodriguez

Hispaanlased olid avapoolajal küll aktiivsem pool, ent omad võimalused olid ka Kreekal. Teisel poolajal pani Hispaania aga oma surve aina enam maksma ja kümme minutit enne lõpuvilet tõi see ka tulemuse, kui täpne oli Madriidi Reali noortemeeskonda kuuluv ääreründaja Jese Rodriguez.

Hispaania kaitses edukalt U19 Euroopa meistritiitlit ja tõusis üheksanda võiduga Inglismaa kõrvale rekordit jagama. Kreeka pole selles vanuseklassis Euroopa meistriks tulnud, finaaliski on pärast tänast mängitud vaid kahel korral - varem veel 2007. aastal.

EM-finaalturniiri 15 mängu on kokku käinud vaatamas 46 500 inimest.