Arak - Kais ja Graumann - Bratuhhina võitsid Eesti meistritiitli

Mariel Gregor
Naiste võtijad (keskel).
Naiste võtijad (keskel). Foto: volley.ee

Pühapäeval lõppesid Pärnu rannas Eesti rannavõrkpalli meistrivõistlused, mille võitsid Argo Arak - Kaarel Kais ja Mari-Liis Graumann - Natalja Bratuhhina.

Suve viimasel etapil ei kaotanud võitjapaarid ühtegi kohtumist, vahendab volley.ee.

Avapäeval kindlustasid kolme järjestikuse võiduga koha poolfinaalis Argo Arak - Kaarel Kais ja Karl Jaani - Rain Raud. Arak - Kais võitsid plussringi 3. kohtumises 2:0 (9, 18) Mihkel Roosme - Jarmo Neuhausi ning Jaani - Raud olid küllaltki kindlalt 2:0 (9, 14) üle Maksim Petrov - Aleksei Povjakelist.

Läbi miinusringi jõudsid pühapäeval poolfinaali Urmas Piik - Jaanus Kuller ja Mihkel Roosme - Jarmo Neuhaus. Piik - Kuller mängisid finaalkoha eest Arak - Kaisiga, Roosme - Neuhausi vastane nelja parema hulgas oli duo Jaani - Raud. Arak - Kais ja Jaani - Raud võitsid poolfinaalvastased kindlalt kahes geimis ning selgitasid omavahel tänavuse hooaja Eesti meisterpaari.

Tasavägises kolmegeimilises finaalis suutsid võitjatena väljuda kaks nädalat tagasi EEVZA etapi võitnud Arak - Kais, kelle võit tuli numbritega 2:1 (19, -16, 12). Eesti meistrivõistluste pronksmedalid kuuluvad ühtlaselt hea hooaja teinud Piik - Kullerile, kes 3.-4. koha kohtumises mängisid 2:0 (18, 14) üle Roosme - Neuhausi.

Rivo Vesiku põlvevigastus, mis osutus kardetust tõsisemaks, ei lubanud Eesti esipaaril suvepealinnas parimate kohtade eest kaasa rääkida.

Naiste turniiril jõudsid plussringi kahe võiduga poolfinaali Mari-Liis Graumann - Natalja Bratuhhina ja Maarja Kerner - Kadri Puri. Seejuures ei kaotanud Kerner - Puri ühtegi geimi.

Poolfinaalides selgusid võitjad kahe geimiga, kui Graumann - Bratuhhina olid 2:0 (6, 12) paremad Anu Tsirel - Kadri Keskkülast ning Kerner - Puri mängisid 2:0 (13, 21) üle Kertti Külm - Triin Kuuse.

Finaalis võitsid esmakordselt tänavusel hooajal koos mänginud Graumann - Bratuhhina 2:0 (14, 15) Soome rannavõrkpalli sarjas ilusaid etteasteid teinud Kerner - Puri. Pronksmedalid saavutasid Külm - Kuusk, kui 3.-4. koha mängus suudeti 2:0 (12, 16) võita Tsirel - Keskküla.