Suurbritannia alistas Uruguay ja pääses veerandfinaali

Daniel Sturridge lõi Uruguay vastu mängu ainsa värava.
Daniel Sturridge lõi Uruguay vastu mängu ainsa värava. Foto: SCANPIX

Londoni olümpiamängude jalgpalliturniiril alistas võõrustajamaa Suurbritannia alagrupi viimases voorus 1:0 Uruguay ja pääses veerandfinaali. Kohtumise ainsa värava lõi avapoolaja lõpus Daniel Sturridge.

Sama alagrupi teises mängus tegid Senegal ja Araabia Ühendemiraadid 1:1 viigi ning seega pääsesid grupist edasi Suurbritannia ja Senegal. Suurbritannia kohtub veerandfinaalis Lõuna-Koreaga ja Senegal Mehhikoga.

Mängu käik:

Suurbritannia - Uruguay 1:0

(45. Sturridge)

Hümnid on kuulatud, mäng on peagi algamas!

Algas esimene poolaeg!

Suurbritannia: Butland, Richards, Bertrand, Taylor, Caulker, Sinclaiir, Allen, Ramsey, Cleverley, Bellamy, Sturridge

Uruguay: Campana, Coates, Aguirregaray, Arias, Rolin, Arvevalo, Diego, Martin Rodruguez, Suarez, Cavani, Viudez, Ramirez

6min

Kohtumise algus on kulgenud rahulikult, Suurbritannial on nõrk initsiatiiv.

12min

Bellamy proovib kaugelt peale lüüa, kuid väravavaht püüab kindlalt

15min

Suurbritannia teenib mitu nurgalööki järjest, kuid Uruguay suudab palli klaarida

19min

Iga Suareze pallipuute peale kõlab tribüünidelt vilekoor

22min

Taylor teenib kohtumise esimese kollase kaardi

23min

Coates saab peaga vabalt löögile, kuid suunab palli üle värava

27min

Uruguay teeb kiire vasturünnaku, Ramirez sooritab tugeva pealelöögi, mis lendab üle värava

30min

Britid sooritavad mõne minuti jooksul mitu pealelööki, kuid tõelist ohtu ei tekitata.

31min

Suarez saab kastis löögile, kuid britid suudavad selle blokeerida

35min

Ryan Giggs istub täna pingil, tema asemel kannab kaptenipaela Bellamy

37min

Pall lendab karistusalas vastu briti rinda, kuid kõik uruguaylased apelleerivad penaltile

39min

Ramirez teenib kollase kaardi

43min

Suurbritannia teenib ohtlikust kohast karistuslöögi, kuid tsenderdus ei jõua omadeni

45min

1:0!  Sturridge saab viiekasti hea söödu ning lööb palli meetri pealt võrku

45min

Kõlab kohtuniku vile ja esimene poolaeg on lõppenud

45min

Teises kohtumises on Senegal Araabia Ühendemiraatide vastu 0:1 kaotusseisus

Teine poolaeg on alanud

47 min Brittidel on kohe suurepärane võimalus edu kasvatada, kuid pisut arusaamatul põhjusel kõlab kohtuniku vile

52 min Senegal on alagrupi teises mängus AÜE vastu viigistanud, väravalööjaks Moussa Konate

54 min Suarezel avaneb kuldne võimalus viigistada, kuid uruguailane ei suuda väravavaht Butlandi üle mängida

Sebastian Coates saab kollase kaardi

58 min Sturridge pääseb läbi, kuid Campana tõrjub terava nurga alt tehtud löögi

Uruguay vahetab, lahkub Viudez ja platsile tuleb Lodeiro

64 min Butland tõrjub Suareze terava löögi, esimesena on jaol Cavani, kuid lööb küljevõrku

66 min Taylor vinditab palli tagumise posti suunas, kuid meetri jagu mööda

67 min Cavani lööb, Butland püüab kindlalt

69 min Arevalo kauglöök lendab kõrgelt üle

72 min Suarez lööb terava nurga alt selgelt mööda

74 min Terav olukord Suurbritannia värava all, mille lõpetuseks saab Suarez kollase kaardi

77 min Bellamy vahetatakse välja, Cavanil on temaga enne veel üht-teist klaarida

Tema asemele tuleb Danny Rose

82 min Quinteros sõidab Ramseyle sisse ja saab kollase kaardi

Palli loopimise eest teenib kollase kaardi ka Lodeiro

Nüüd toorutsevad uruguailased juba ilmaasjata

86 min Sturridge lollitab kiirel vasturünnakul kahte kaitsjat ja teeb terava löögi, mille Campana tõrjub tagumise posti juurest üle otsajoone

88 min Cavani saab paarilt meetrilt löögile, kuid pall läheb nurgalöögiks

90 min Sinclair lahkub ja platsile tuleb Cork

Kohtunik on lisanud neli minutit, millest esimene on juba läbi

Ramirez pommitab kaugelt latti!

Mänguaeg on juba täis tiksunud, kuid Uruguay teenib ohtlikust kohast veel viimase karistuslöögi

Britid teevad veel vahetuse, Sturridge'i asemele tuleb Dawson

Suarez lööb, kuid Butland püüab kindlatl

Mäng läbi!

Suurbritannia pääseb veerandfinaali, Uruguayd ootab kojusõit

Tänastest mängudest sõltub see, kes pääseb A-grupist play-off mängudele. Teises samal ajal toimuvas mängus kohtuvad Senegal ja Araabia Ühendemiraadid.

Esimeses alagrupimängude voorus Senegaliga 1:1 viiki mänginud ja teises mängus Araabia ühendemiraadid 3:1 alistanud Suurbritanniale piisab täna edasipääsuks viigist, kuid Uruguay peab mängu viigiga lõppemise korral lootma Senegali suurele kaotusele teises samal ajal toimuvas mängus.

Suurbritannia võidu korral pääsevad edasi võõrustajad koos Senegaliga. Uruguay võidu korral pääseks Lõuna-Ameerika meeskond edasi ning Ühendkuningriikide saatus sõltuks grupi teisest mängust.

Uruguay alistas esimeses voorus Araabia Ühendemiraadid 2:1, kuid pidi teises voorus tunnistama Senegali 0:2 paremust.

21:45 algava mängu tähtsamad sündmused toob teieni Postimees.