Brasiilia jalgpallikoondis jõudis raske võiduga poolfinaali

Neymar (nr 11).
Neymar (nr 11). Foto: SCANPIX

Londoni olümpiamängude jalgpalliturniiril on selgunud kolm poolfinalisti. Viimasena kindlustas koha nelja parima hulgas suurfavoriit Brasiilia, kes alistas pingelises mängus 3:2 Hondurase koondise.

Brasiilia jäi kohtumises kahel korral kaotusseisu, kuid Neymari 51. minutil realiseeritud penalti ning Leandro Damiao 60. minuti värav aitasid meeskonna napi võiduni.

Honduras lõpetas mängu üheksakesi, sest punased kaardid said Wilmer Crisanto ja Roger Espinoza. Brasiilia poolfinaali vastane selgub täna õhtul, kui vastamisi lähevad Suurbritannia ja Lõuna-Korea.

Teises poolfinaalis lähevad omavahel kokku Mehhiko ja Jaapan. Mehhiko vajas Senegali vastu lisaaega, et võtta 4:2 võit. Jaapan oli kindlalt 3:0 parem Egiptusest.

Veerandfinaalid:

Brasiilia – Honduras 3:2 (38. Leandro Damiao, 51. Neymar, 60. Leandro Demiao – 12. Martinez, 48. Espinoza)

Jaapan – Egiptus 3:0 (14. Nagai, 78. Yoshida, 83. Otsu)

Mehhiko – Senegal 4:2 (10. Enriquez, 62. Aquino, 98. dos Santos, 109. Herrera – 69. Konate, 76. Balde)