Naiste jalgpalliturniiri esimene finalist on Jaapan

Mizuho Sakaguchi (vasakul) tähistamas oma väravat Yuki Ogimiga
Mizuho Sakaguchi (vasakul) tähistamas oma väravat Yuki Ogimiga Foto: SCANPIX

Täna peetakse Londoni olümpiamängude naiste jalgpalliturniiril poolfinaalmängud. Päeva esimeses kohtumises alistas Jaapan Prantsusmaa seisuga 2:1 ja kindlustas koha finaalis.

Jaapani naiste koondis asus juhtima Yuki Ogimi väravast pärast 32 mänguminutit ja 2011. aasta maailmameistrite eduseisu duubeldas Mizuho Sakaguchi 49. minutil. Prantslaste kaotusseisu vähendas Eugenie le Sommer oma 76. minutil löödud väravaga, kuid enamaks Prantsusmaa koondislastel jõudu ei jätkunud.

Kogu mängu jooksul sooritasid jaapanlased vaid neli pealelööki prantslaste 27 vastu ja raamidesse läks kolm jaapanlaste ning 11 prantslaste lööki, kuid oma võimalused hästi ära kasutanud Jaapani koondis suutis siiski mängu võitu.

Teises poolfinaalis kohtuvad naaberriigid USA ja Kanada.