Maadlusmatilt haiglasse viidud aser naasis ja võitis pronksi

Khetag Gazjumov.
Khetag Gazjumov. Foto: SCANPIX

Aserbaidžaani esindav maadleja Khetag Gazjumov kaotas vabamaadluse kuni 96 kg kaalukategoorias veerandfinaali ukrainlasele Valeri Andritševile ja viidi seejärel kiirabiga haiglasse.

Gazjumovi süda hakkas nimelt lööma 260 lööki minutis, mis on eluohtlik seisund. Normaalne näit on 60-100 lööki minutis.

Haiglavoodisse pandud aser kuulis aga seal, et Andritšev pääses finaali ja tänu sellele lunastas ka tema koha pronksimatšile. Gazjumov ronis seepeale voodist välja ja nõudis, et ta tagasi maadlussaali toimetataks. Mees läkski uuesti matile ja võitis kindlalt pronksmedali.

«Surusin käed rusikasse ja otsustasin oma riigi nimel endast kõik anda,» ütles ´Gazjumov pärast reporteritele. «Võib-olla tundub see mõnele veider, aga selline on sport.»