Lõputseremoonial osaleb enam kui 4100 esinejat, nende seas 3500 vabatahtlikku ja 380 koolilast. Kim Gavini sõnul, kes on lavale seadnud näiteks Take That suuresinemisi, demonstreeritakse õhtu kandva ideena publikule brittide loovust kaunite kunstide vallas.
Alustuseks näidatakse Londoni igapäevaelu ning seejärel sisenevad staadionile kõigi osalenud rahvuste esindajad. Korraldajamaa Suurbritannia lipu toob staadionile kõigi aegade edukaim purjetaja Ben Ainslie, kes on olümpiavõitjaks kroonitud koguni viimastel neljadel mängudel. Eesti lipp on maadluses hõbemedali saanud Heiki Nabi kätes.
Seejärel saab traditsiooniliselt oma medalid kätte meeste maratoni esikolmik, tänatakse vabatahtlikke ning siis algab lõputseremoonia põhiosa, mis kannab nime «Briti muusika sümfoonia» ja tähistab seda, et viimase 50 aasta jooksul on muusika olnud üks Suurbritannia suuremaid kultuurilisi ekspordiartikleid.
Tseremoonia lõpus antakse nelja aasta pärast toimuvate mängude korraldusõigus ja olümpialipp pidulikult üle Rio de Janeirole. Seejärel kustub olümpiatuli, andes märku 30. suveolümpiamängude lõppemisest.