Eesti alistas sünnipäevalaps Vassiljevi lõpuminuti iluväravast Poola

Meeskonnakaaslased Konstantin Vassiljevit sünnipäeva puhul õhku viskamas.
Meeskonnakaaslased Konstantin Vassiljevit sünnipäeva puhul õhku viskamas. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpallikoondis pidas täna enne septembris algavat MM-valiksarja oma viimase sõpruskohtumise, kui Lilleküla staadionil võõrustati Poolat. EM-finaalturniiril mänginud tugevale vastasele anti korralik lahing ning kui tiksusid juba kohtuniku lisatud üleminutid, keerutas Konstantin Vassiljev karistuslöögi kaunilt üle vastaste müüri Wojciech Szczesny selja taha lõppseisuks 1:0.

Eesti - Poola 1:0

Väravad: 90.+2 Konstantin Vassiljev

Hoiatused: 28. Sander Puri, 73. Aleksandr Dmitrijev, 90. Vladimir Voskoboinikov - 31. Damien Perquis, 34. Maciej Rybus

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 2-Tihhon Šišov, 19-Alo Bärengrub, 4-Igor Morozov, 5-Dmitri Kruglov (56. 23-Taijo Teniste), 7-Sander Puri, 6-Aleksandr Dmitrijev (83. 16-Sergei Mošnikov), 13-Martin Vunk (56. 14-Konstantin Vassiljev), 10-Joel Lindpere (56. 9-Tarmo Kink), 11-Henrik Ojamaa (46. 21-Vladimir Voskoboinikov), 8-Andres Oper (46. 20-Kaimar Saag).

Poola: 1-Wojciech Szczęsny, 7-Eugen Polanski, 8-Maciej Rybus (57. 6-Kamil Grosicki), 9-Robert Lewandowski, 14-Jakub Wawrzyniak, 16-Jakub Błaszczykowski (84. 20-Arkadiusz Piech), 17-Artur Sobiech (46. 18-Adrian Mierzejewski), 24-Damien Perquis, 26-Łukasz Piszczek, 27-Marcin Wasilewski, 25-Ariel Borysiuk (68. 15-Janusz Gol).

MÄNGU KÄIK (EESTI - POOLA):

Kõlab Poola hümn

Kõlab Eesti hümn

Poola koondise fännid laulavad Eesti hümnist üpris ebaviisakalt lihtsalt üle

Poola algkoosseis - Szczesny, Polanski, Rybus, Lewandowski, Wawrzyniak, Blaszczykowski, Sobiech, Perquis, Piszczek, Wasilewski, Borysiuk

Enne mängu said Eestile olümpialt hõbe- ja pronksmedali toonud Heiki Nabi ja Gerd Kanter kätte sinised koondisesärgid, mille seljal vastavalt numbrid 2 ja 3

Mäng on alanud!

2 min

Ojamaa pääseb vasakult äärelt hästi karistusala joonele, kuid löök blokeeritakse

5 min

Ojamaa üritab Operit läbijooksule mängida, ent sööt läheb napilt selja taha

6 min

Poolakate tsenderduse järel kukub karistusalas Lewandowski, kuid kohtunik viga ei näe

8 min

Poola teeb vasakul äärel vea, Eestil karistuslöök, mis lõpeb Poola vasturünnakuga, seal rikub aga Lewandowski määrusi

9 min

Tsenderdus vasakult jõuab kastis Purini, löök aga ebaõnnestub

11 min

Poola karistuslöök 25 meetrilt lendab meetri jagu väravast mööda

13 min

Eesti teenib mängu esimese nurgalöögi

13 min

Lahtimäng aga ebaõnnestub

15 min

Vungi kauglöök lendab üle

17 min

Pareiko pikk pall leiab peaaegu Ojamaa ja ainult Szczesny vastutulek päästab poolakad

17 min

Nurgalöök Poolale

17 min

Saadakse ka peaga löögile, kuid üle

19 min

Puri teenib Eestile taas nurgalöögi

19 min

Seni parim võimalus Eestil, kui paarilt meetrilt peaga tehtud löögi püüab Szczesny

23 min

Ojamaa löök lendab napilt tagumisest postist mööda, nurgalöök Eestile

23 min

Teine nurgalöök kohe otsa

24 min

Ojamaa keerutab jälle kastis, söödab Operile, kelle löök tõrjutakse raskustega

25 min

Szczesny mängib juba mitmendat korda tulega, vahetades kaitsjatega ohtlikke sööte

28 min

Norralasest kohtunik Ken Johnsen annab Purile simuleerimise eest kollase kaardi

31 min

Äärekohtunik näitab suluseisu Operile, kuid Johnsen annab vea ja lisaks poolakale Perquisile kaardi

31 min

Kruglov annab tagumisse posti, kuid seal on vaid Szczesny

32 min

Nüüd vastab Johnsen kollase kaardiga sukeldumise eest Poolale, selle saab Rybus

36 min

Poolakate ohtlik pealöök mõnelt meetrilt lendab küljevõrku

38 min

Oper ja Ojamaa kombineerivad jälle hästi, Operi viimane sööt jõuab aga Szczesny käte vahele

39 min

Poolakate kauglöögikatse ebaõnnestub

41 min

Poola nurgalöök lüüakse puhtaks

44 min

Poolakad teevad pika rünnaku lõpetuseks ise vea

44 min

Oper mängib audisisseviske kiirelt kasti tormanud Ojamaale, kuid Szczesny saab palli viimasel hetkel kätte

Poolaeg läbi!

Teine poolaeg on alanud!

Eesti vahetas välja ründepaari - Oper ja Ojamaa lahkusid, nende asemele tulid Kaimar Saag ja Vladimir Voskoboinikov

Poolal lahkus Sobiech ja tema asemele tuli Adrian Mierzejewski

Publikut on täna Lillekülas 5312 inimest

49 min

Eesti karistusalas on mitu ohtlikku olukorda, kuid õnneks ei saa ka poolakad kuidagi pallile pihta

52 min

Lindpere teenib Eestile nurgalöögi

52 min

Mängu tulevad Tarmo Kink, Taijo Teniste ja Konstantin Vassiljev

Lahkuvad Kruglov, Vunk ja Lindpere

Poolal lahkus Rybus ja mängu tuli Kamil Grosicki

60 min

Borysiuki kauglöök on pehme ja Pareiko püüab vaevata

62 min

Poola nurgalöögi lööb Bärengrub peaga minema

62 min

Eesti ei saa kuidagi palli oma väravast kaugemale, aga õnneks teevad poolakad lõpuks vea

64 min

Szczesny tuleb pikale söödule vastu on peaaegu eksimas, kuid suudab  palli siiski Kingi eest ära lüüa

67 min

Piszczeki terava nurga alt tehtud lähilöögi püüab kindlalt Pareiko

69 min

Borysiuk lahkub ja mängu tuleb Janusz Gol

70 min

Wasilewski kauglöök lendab Poola surve lõpetuseks üle

74 min

Dmitrijev saab teise Eesti mängijana kollase kaardi

75 min

Kink on suluseisus

81 min

Saag lööb Vassiljevi ohtlik tsendrduse järel pallist mööda!

81 min

Kohe on ohtlik vasturünnak Poolal, mille järel Morozov lööb palli ohtlikult üle oma värava

82 min

Nurgalöögi püüab kindlalt Pareiko

85 min

Platsile tuleb Sergei Mošnikov, lahkub Dmitrijev

90 min

Poola teenib nurgalöögi, mis lüüakse puhtaks

90 min

Voskoboinikov hüppab vastasele sisse ja saab kollase kaardi

90 min

Kohtunik lisab kolm minutit

90 min

Kink teenib ohtlikust kohast karistuslöögi, seda läheb lööma Vassiljev

90 min

Vassiljev lööb 1:0!!!

90 min

Suurepärane karistuslöök üle müüri ette nurka, Szczesny saab küll näpud vahele, aga tõrjuda ei suuda

90 min

Poola karistuslöök värava alla, saadakse lähedalt löögile, kuid Pareiko on mees omal kohal

90 min

Mäng läbi!

ENNE MÄNGU:

Eesti koondis on tänavu pidanud seni kuus kohtumist ning siiamaani on saadud kirja kaks võitu (2:0 alistati El Salvador ja 1:0 Leedu) ja neli kaotust (1:3 kaotati Horvaatiale, 0:4 Ukrainale, 1:2 Soomele ja 0:4 Prantsusmaale).

Tänane matš on Eesti koondisele tänavu esimene kohtumine Tallinnas. Seni on kaks kohtumist peetud Tartus ja ülejäänud neli mängu on peetud väljaspool Eestit.

Poola koondisele on tänane esimene kohtumine pärast kodust EM-finaalturniiri, kus alagrupiturniirilt edasi ei pääsetud.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.