Dopingupatune Ostaptšuk: väljapressijast ekstreener lavastas mind süüdi

Nadežda Ostaptšuk.

FOTO: SCANPIX

Londoni olümpial kuldmedali võitmise järel positiivse dopinguproovi andnud Valgevene kuulitõukaja Nadežda Ostaptšuk süüdistab juhtunus oma endist treenerit, kes ähvardas teda juba ammu positiivse prooviga.

Valgevenelanna sõnul on metonolooni nimelise steroidi tarvitamist näidanud proovi taga tema endine juhendaja Anatoli Badujev. «Asi on isiklik. Tegemist on sama inimesega, kes on üritanud minult raha välja pressida ja lubas tükk aega tagasi, et mul tuleb dopingukontrollidega probleeme. Nüüd näib, et ta on oma ähvarduse tõeks teinud,» teatas Ostaptšuk ajalehele New Zealand Herald.

Badujev vahistati maikuus kahtlustatuna selles, et ta pressis sportlastelt raha välja, ähvardades mittemaksjaid positiivsete dopingukontrolli tulemustega. Ostaptšuk, kes rõhutab, et teda on alates aprillist 16 korda testitud, on enda sõnul lubanud teha kõik, et tõde päevavalgele tuua ja oma hea maine taastada.

Kui enamasti ei kipu dopingupatuste jahtijad sellistes olukordades sportlasi uskuma, siis seekord lausus Uus-Meremaa antidopinguagentuuri juht Graeme Steele, et valgevenelanna jutul võib tõepõhi all olla.

«Tema väited on põhjendatud ja loogilised,» lausus Steele Uus-Meremaa agentuurile APNZ. «Antud dopinguaine näol on tegu vanamoelise anaboolse steroidiga, mida on äärmiselt lihtne avastada. Oleks väga üllatav, kui keegi üritaks seda olümpial tõsimeeli kasutada. Pealegi oleks seda mõtet tarbida vaid treeningperioodil ja pikema aja jooksul, aga praegu on ju hooaja kõrgpunkt ja kõik tema varasemad proovid olid puhtad,» imestas Steele.

Tagasi üles