52-aastane Ottey oli Kuldliiga etapil teine

Merlene Ottey Kadriorus Kuldliiga etapil.
Merlene Ottey Kadriorus Kuldliiga etapil. Foto: Mihkel Maripuu

Läbi aegade üks edukamaid naissprintereid Merlene Ottey sai Kadriorus Kuldliiga etapil 100 m jooksus 2. koha.

52-aastane Ottey jooksis täna ajaga 12,09, esikoha teenis 11,54 jooksnud Suurbritannia sprinter Margaret Adeoye. Kolmanda koha sai 12,31ga Maarja Kalev.

Meeste 100 m jooksus võidutses 10,24ga Trinidadi ja Tobago sprinter Emmanuel Callender, teise koha sai 10,31ga Saint Kitts ja Nevise esindaja Antoine Adams ning kolmas oli 10,35ga ukrainlane Sergei Smelik. Marek Niit sai kirja aja 10,49, mis andis talle 5. koha.

Meeste kõrgushüppes võidutses tulemusega 2.21 tänavusel EMil hõbemedali võitnud leedulane Raivydas Stanys. Parima eestlasena oli Karl Lumi 2.15ga viies.

Meeste 400 m tõkkejooksus sai ajaga 52,24 esikoha Aarne Nirk. Samuti võistlema pidanud EMi viies mees Rasmus Mägi starti ei tulnud, kuna on kergelt külmetunud.

Miilijooksus pidi Tiidrek Nurme tunnistama Nikolai Vedehini paremust – Vedehin võitis isikliku rekordi 3.59,93ga, Nurme oli 4.01,28ga teine. Esimest korda võistlustel alla nelja minuti jooksnud Vedehinil jäi Nurme nimel olevast Eesti rekordist puudu vaid 19 sajandikku.

Naiste kaugushüppes võitis tulemusega 6.49 venelanna Darja Klišina, parima eestlannana oli 6.24 hüpanud Grit Šadeiko viies.

Naiste odaviskes võidutses 61.62ga valitsev maailmameister venelanna Maria Abakumova, eestlannadest oli parim 53.37 visanud Linda Treiel, kes sai 5. koha.

Meeste kaugushüppes sai esikoha 7.53 hüpanud venelane Pavel Šalin, teine oli 7.24ga Mikk Meerents.

Naiste 400 m jooksus sai kaksikvõidu Ukraina – esikoha võttis 51,93ga Alina Lohvinenko, teine oli 52,59ga Olga Zemljak. Ainsa eestlannana kaasa teinud Elina Leis oli ajaga 1.04,15 kuues.

Meeste 400 m jooksu võitis 47,32ga poolakas Kacper Kozlowski, Allar Staškevitš sai parima eestlasena ajaga 49,61 kolmanda koha.