Kiirelt vähemusse jäänud Eesti kaotas Türgile 0:3

Emre Belozoglü (vasakul) lõi Türgi avavärava.
Emre Belozoglü (vasakul) lõi Türgi avavärava. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas Istanbulis MM-valikmängus Türgi koondisele kindlalt 0:3.

Heade väravavõimalustega alanud mäng sai Eesti jaoks kurva pöörde juba 19. minutil, kui Enar Jääger tõmbas viimase kaitsjana türklase Burak Yilmazi maha ja sai otse punase kaardi. Eesti pidas vähemuses vastu poolaja viimase minutini, siis viis Emre Belozoglü türklased juhtima.

Teisel poolajal lisasid Umut Bülüt ja vahetusmees Selcuk Inan kumbki veel ühe värava ning 0:3 kaotus tähendab, et Eesti jätkab MM-valiksarjas kahe vooru järel punktita.

Türgi - Eesti 0:3

Väravad: 44. Emre, 60. Bülüt, 75. Inan

Eemaldamine: 19. Jääger

Mängu käik:

-

Kohtumise alguseni on jäänud 1,5 tundi. Eesti koondis tuli mänguväljakule oludega tutvuma ning koheselt lasi Türgi publik kuuldavale meeletu vilekoori. Üle 50 000 inimese mahutaval Fenerbahce staadionil oli sel hetkel umbes paar tuhat pealtvaatajat. Türgi koondise murule saabudes kõlas samas tunnustav aplaus.

-

Türgi koondise algkoosseis: Tolga Zengin, Hasan Ali Kaldirim, Semih Kaya, Emre Belözoglu, Gökhan Gönül, Umut Bulut, Arda Turan, Mehmet Topal, Burak Yilmaz, Ömer Toprak, Sercan Sararer.

-

Eesti koondise väravavahid tulid väljakule soojendust tegema ning taas järgnes Türgi poolehoidjate vilekoor.

-

Nüüd tulid soojendusele ka ülejäänud Eesti koondise liikmed ja türklased jätkasid seepeale oma hääleharjutusi.

-

Publikut tuleb tribüünidele aina juurde, kuid tundub, et üle 50 000 inimese mahutav Fenerbahce staadionile täna täismaja publikut ei tule.

-

Nüüd tutvustatakse kohtunikke ning ka nende suunas lastakse publiku poolt vilet.

-

Mäng on alanud!

3 min

Mäng on oodatult alanud türklaste survega, kuid seni Eesti kaitse peab

4 min

Türklased jõuavad esimest korda karistusalasse ja Bulut saab ka peaga löögile, kuid lööb mööda

5 min

Vassiljev võtab türklaste vasturünnaku keskväljal maha, kuid pääseb õnneks ilma kollase kaardita

7 min

Eesti teeb kõrgelt hästi survet, kuid siis lastakse Yilmaz Pareikoga silmitsi. Eesti õnneks ebaõnnestub türklasel löök täielikult ja lendab väravast mööda.

10 min

Milline võimalus! Vastaste väravavaht Tolga lööb palli Operile otse jalgadesse, kuid viimasel hetkel jõuab keskkaitsja Kaya olukorda päästma

11 min

Lindpere saab läbisöödu ja läheb Tolgaga üks-ühele, kukub kaitsjate vahel ja saab palli lükata Tolgast mööda, ent pall läheb posti!

12 min

Oper napilt suluseisus

13 min

Kink ja Kruglov mängivad hästi kokku, seejärel ei leia Teniste tsenderdus omasid

14 min

Vassiljev kaotab keskväljal ohtlikult palli, aga õnneks ebaõnnestub ka türklaste rünnak

15 min

Yilmaz saab peaga üsna vabalt löögile, aga Pareiko püüab hästi

16 min

Operil šanss, kuid Tolga tuleb viimasel hetkel hästi vastu

17 min

Arda üritab tõsta palli tagumisse nurka, aga lööb kõvasti mööda

18 min

Jääger saab punase kaardi!

18 min

Vunk kaotab palli, kiire sööduga vabastatakse Yilmaz ja viimaseks kaitsjaks jäänud Jääger tõmbab ründaja selgelt maha

18 min

Yilmazi karistuslöögi tõrjub suurepäraselt ristnurgast Pareiko

19 min

Nurgalöögi järel lööb Topal kaugelt, õnneks mööda

19 min

Kruglov taandub vasakkaitsesse ja Teniste nihkub vasakkaitsest paremkaitsjaks

25 min

Türgi hoiab palli ja ehitab, kuid midagi väga ohtlikku seni luua pole suudetud

32 min

Türgi ikka ründab, kuid viimased söödud või löögid neil ei õnnestu

33 min

Oper pääseb jälle kaitsjatest mööda ja jooksma, kuid läheb kahe kaitsja vahele ja jääb pallist ilma

34 min

Nurgalöök lüüakse puhtaks ja järgnev türklaste kauglöök lendab taas selgelt mööda

40 min

Eesti üritab rünnakutki üles võtta, kuid Kruglov annab valesöödu

41 min

Tsenderdus, Pareiko ei saa palli kätte, Yilmaz lööb viielt meetrilt peale ja pall käib üle joone, enne kui Klavan selle minema lööb

41 min

Eesti õnneks fikseerib kohtunik aga selles olukorras Yilmazile vea

43 min

Emre vinditab tagumise nurga suunas, aga napilt üle

44 min

0:1 Emre viib Türgi juhtima

44 min

Emre mängitakse hästi kaitseliini vahelt löögile, Rähn ei ulatu pallini ja Pareiko on tugeva löögi vastu võimetu

45 min

Türklastel on avapoolaja lisaminutitel ideaalne võimalus teha seisuks 2:0, aga meie õnneks ebaõnnestub täiesti vabalt tehtud löök täielikult

Poolaeg läbi!

Teine poolaeg on alanud!

49 min

Teinegi poolaeg algab türklaste survega

51 min

Umut pääseb löögile, aga Rähn suudab teda nii palju segada, et pall ei lähe raamidesse

51 min

Vassiljev kaotab keskväljal palli ja Türgi tuleb kiirelt, aga Yilmazile vilistatakse suluseis, mida telekorduse põhjal tegelikult polnud

54 min

Kink võtab hästi vastased ette ja läheb karistusalasse, kuid pehme parema jala tsenderdus maandub Tolga süles

55 min

Eesti teeb kaks vahetust korraga - Lindpere asemele tuleb Sander Puri ja Operi asemele Ats Purje

56 min

Tsenderduse järel on eestlastel Türgi värava all pealöögi võimalus, kuid Tolga nopib palli

57 min

Yilmaz lööb, aga Pareiko püüab

60 min

0:2 Türgi lööb teise värava

60 min

Nurgalöögi järgses olukorras jääb Eesti kaitseliin passiivseks ja Bülüt saab palli peaga rahulikult väravasse suunata

66 min

Türgi ei ole kaheväravalise eduseisuga rahul ning jahib ka kolmandat

67 min

Topali kauglöök ebaõnnestub

68 min

Türgi vahetab - lahkub teise värava lööja Bülüt ja mängu tuleb Selcuk Inan

68 min

Samuti lahkub Sercar Sararer, tema asemele tuleb Tunay Torun

69 min

Ats Purje saab kollase kaardi

71 min

Puri üritab äärelt karistusalasse tulla, aga liiga palju kaitsjaid on vastas

75 min

Eesti saab veel pisut paremal äärel rünnakut ehitada, kuid lõpuks läheb pall Puri jalast üle küljejoone

76 min

0:3 Vahetusmees Inan lõpetab ilusa kombinatsiooni väravaga

76 min

Vasakult äärelt mängitakse Tenistest mööda, Kaldirim annab terava söödu karistusalasse ja Inan suunab palli Pareikost mööda tagumise posti kõrvale

77 min

Eesti teeb oma viimase vahetuse - Kink välja ja Kaimar Saag sisse

78 min

Saag on suluseisus

82 min

Avavärava autor Emre lahkub ja tema asemele tuleb Nuri Sahin

85 min

Türgi hoiab palli ja otsib ka neljandat väravat

86 min

Ka Eesti saab veel ühe rünnaku üles võtta, kuni Vassiljev kaotab palli

89 min

Inan saab veel löögile, aga lööb selgelt üle

90 min

Kohtunik lisab mängule kaks minutit

Kohtunik annab lõpuvile, Türgi võtab teenitud 3:0 võidu

Vasaku äärepoolkaitsjana tegutseva Kruglovi asemel jäi algrivistusest välja paremäär Sander Puri. Samuti maandub pingile keskpoolkaitsja Aleksandr Dmitrijev ja tema koha võtab sisse Vunk. Eesti keskväljameestest jooksevad veel platsile ka Konstantin Vassiljev ja Joel Lindpere ning tõenäoliselt tegutseb sellise koosseisu puhul parempoolkaitsjana Tarmo Kink, mis jätab Andres Operi üksinda rünnakule.