MM-valikmängud: Inglismaa päästis raskustega viigipunkti, Luksemburg üllatas taas

Frank Lampardi penalti päästis inglastele Ukraina vastu viigipunkti.
Frank Lampardi penalti päästis inglastele Ukraina vastu viigipunkti. Foto: SCANPIX

Täna õhtul peetud MM-valikmängudes olid hädas mitu suurriiki, taas üllatas aga väike Luksemburg, kes teenis Põhja-Iirimaa vastu võõrsi hinnalise viigipunkti.

A-grupp:

Serbia purustas koduväljakul Walesi koguni 6:1. Ülejäänud kaks kohtumist Belgia ja Horvaatia ning Šotimaa ja Makedoonia vahel lõppesid 1:1 viigiga.

B-grupp:

Tuline mäng Bulgaaria ja Armeenia vahel lõppes 1:1 viigiga. Veerand tundi enne mängu lõppu toimunud rüseluse eest saadeti platsilt minema bulgaarlane Svetoslav Djakov ja armeenlane Marcos Pinheiro, neli minutit hiljem sai pallipoisi tõukamise eest punase kaardi teinegi armeenlane Gevorg Ghazaryan. Teises sama grupi mängus oli Itaalia 2:0 parem Maltast.

C-grupp:

Rootsi võitis 2:0 Kasahstani, Saksamaa sai võõrsil 2:1 jagu Austriast.

D-grupp:

Eesti alagrupi kahes ülejäänud mängus alistas Rumeenia kodus numbriliselt kindlalt 4:0 Andorra, lüües kaks väravat siiski alles viimastel minutitel. Ungari võõrustas Hollandit ja pidi vastu võtma 1:4 kaotuse, hollandlaste poolel sai kaks tabamust kirja Jeremain Lens.

E-grupp:

Küpros alistas kodus 1:0 Islandi ja Šveits 2:0 Albaania. Norra sai 2:1 jagu Sloveeniast, võiduvärava lõi seejuures üleminutitel penaltist John Arne Riise.

F-grupp:

Õhtu suurima üllatuse valmistas Luksembrug, kes osutas juba eelmises voorus südi vastupanu Portugalile. Täna saadi Põhja-Iirimaal väärtuslik viigipunkt, Dean Shielsi väravale vastas kolm minutit enne lõpuvilet tabamusega Daniel da Mota. Venemaa alistas võõrsil suurelt 4:0 Iisraeli, kaks tabamust kanti Aleksandr Keržakovi arvele. Portugal sai kodus 3:0 jagu Aserbaidžaanist, lüües kaks viimast väravat siiski viie lõpuminuti jooksul.

G-grupp:

Bosnia-Hertsegoviina alistas kindlalt 4:1 Läti, Kreeka oli aga 2:0 parem Leedust. Slovakkia sai kodus 2:0 jagu Liechtensteinist.

H-grupp:

Jevheni Konopljanka viis Ukraina võõrsil Inglismaa vastu avapoolajal juhtima ja külaliste edu püsis 87. minutini - alles siis suutis Frank Lampard penaltist viigipunkti päästa, kui ukrainlased olid oma karistusalas käega mänignud. Minut pärast viigiväravat sai punase kaardi Steven Gerrard, kuid kohtumine lõppes viigiga. Poola alistas kodus 2:0 Moldova ja Montenegro kostitas võõrsil San Marinot kuue vastuseta väravaga.

I-grupp:

Gruusia suutis kodus Hispaania vastu väravateta viiki hoida 86. minutini, siis tõi Roberto Soldado hispaanlastele raske 1:0 võidu. Prantsusmaa oli koduplatsil 3:1 parem Valgevenest.