Eesti meeskond lõpetas Six Days Enduro 16. kohaga

Eesti koondis Six Days Endurol.

FOTO: EMF

Raske ja kuue päeva pikkune Red Bull International Six Days Enduro 2012 lõppes täna Sachsenringi raja ääres olnud krossikatsega ning Eesti meeskonna koht selle lühikese päevaga ei muutunud.

16. koht, mida hoiti mitu päeva, jäi meie meeste lõppkohaks ja väga oluline on see, et kõik kuus startinud meest jõudsid ka täna õnnelikult finišisse. Meie klubikoondis Paikuse motoklubi jäi küll kaheliikmeliseks, kuid kokkuvõtvalt võib julgelt öelda, et eestlased olid tublid, kui üheksast startijast jõudis lõppu kaheksa. Rahvuskoondiste võidu võttis Prantsusmaa Austraalia ja Itaalia ees.

Viimasel päeval oli Aigar Leok (TM) oma klassi E3 neljas, oma klassis tõusis ta viimase päevaga veel koha võrra, lõpetades E3 klassi neljandal kohal. Üldarvestuses tõusis Leok samuti koha võrra ja lõpetas Six Days Enduro 13. kohal. Ajakaotust tänavusele Red Bull Six Days Enduro individuaalvõitjale, Christophe Nambotinile jäi  üksteist ja pool minutit.

«Peab ütlema, et oli väga vahva nädal, meeskond tuli täies koosseisus lõpuni, mis oli üks eesmärk,» sõnas Aigar Leok. «Poisid on kõik terved ja rõõmsad. Enda poole pealt saan öelda, et kahel päeval tehtud apsud röövisid minuteid, muus osas pole põhjust kurta. Raskeimad või siis kõige ohtlikumad olid enduurokatsed, kus hoidsin pisut tagasi.  Six Days on tehtud, nüüd on veel viimane MM-etapp ees ootamas.»   

Martin Leok (KTM) lõpetas Six Days Enduro absoluudi 82. kohal, klassis E2 oli ta 37. kohal. Toomas Triisa (Honda) oli absoluudi 148. ja klassi E2 66. Toivo Nikopensius (Yamaha) lõpetas oma teise Six Days Enduro 163. kohal, klassis E1 oli ta 52. Tõnu Kallasti (Gas-Gas) lõppkohaks jäi 180., oma klassis E3 oli ta 45. Egon Üpraus oli absoluudi 182. ja omas klassis E3 Kallasti järel 46. kohal.

Paikuse motoklubi ridades tulid Six Days Enduro lõpuni Mart Meeru (KTM) ja Vaido Kalm (KTM), Marek Uustalu jäi kahjuks raja äärde. 80 lõpetanud meeskonna hulgas kuulus Paikuse motoklubile 64. koht.

Tagasi üles