Heinar Vaine oli Berliini maratonil parim eestlane, võitis Mutai

Geoffrey Mutai
Geoffrey Mutai Foto: SCANPIX

Keenia jooksja Geoffrey Mutai, kes seadis eesmärgiks joosta maratoni maailmarekord, täna Berliinis siiski sellega hakkama ei saanud. Mutai võitis Berliini maratoni ajaga 2:04.15. Talle kaotas vaid sekundiga kaasmaalane Dennis Kimettot, kes jooksis oma elu esimese maratoni.

Maratonidebüüdi tegi ka kolmanda koha saanud keenlane Geoffrey Kipsang. Naistest läks kaksikvõit Etioopiasse. Esikoha võttis Aberu Kebede 2:20.30ga ja teise koha Tirfi Tsegaye 2:21.19ga. Parimaks eurooplaseks osutus ukrainlanna Olena Šurhno. Lõpuaeg 2:23.32 andis talle kolmanda koha, kijrutab Jooksuportaal.

Berliini maratonil jooksis 31 Eesti maratoonarit. Neist parimana sai VAK Staieri esindaja Heinar Vaine 141. koha tubli isikliku rekordiga 2:38.28. Vaine näitas head minekut juba möödunud aastal, mil uuendas Tallinna maratonil 30 aastat Endel Pärna nimele kuulunud Viljandimaa 18aastaste rekordit, läbides raja ajaga 2:45.14.

Alla kolme tunni suutsid täna Berliinis eestlastest joosta veel Indrek Tärno 258. koht 2:44.12, Tarmo Reitsnik 280. koht 2:44.54, Andres Laineste 608. koht 2:53.09 ja Asko Kuusalu 711. koht 2:54.41.