Peiffer võttis üllatusvõidu, eestlased punktikohale ei jõudnud

Arnd Peiffer
Arnd Peiffer Foto: AP / Scanpix

Laskesuusatamise tänavuse hooaja viimasel maailma karikaetapil Hantõ-Mansiiskis ei jõudnud ükski eestlane meeste 10 km sprindis punktikohale. Üllatusvõidu võttis 22-aastane sakslane Arnd Peiffer.

Eestlaste parim oli Priit Viks, kes eksis lasketiirudes korra ning kaotas lõpuks võitjale 2.05,3, mis andis talle 46. koha. Viks oli ühtlasi ka ainus eestlane, kes pääses laupäevasesse jälitussõitu.

Kauri Kõiv tegi kaks möödalasku, kaotas võitjale 3.13,5 ja lõpetas 68. kohaga.

Indrek Tobrelutsul ei õnnestunud täna kuidagi laskmine. Seitse möödalasku teinud Tobreluts astus pärast teises tiirus tehtud nelja eksimust rajalt kõrvale.

Peifferi järel sai täna teise koha Ole Einar Björndalen, kes kaotas noorele sakslasele 23,1 sekundiga. Sellest aga norralasele piisas, et kindlustada endale karjääri kuues MK-sarja üldvõit.