Kindel on see, et kui me ühte suurtoetajat ei leia, siis senisel kujul me sarja ei korralda, küll aga kavatseme kindlasti jätkata väiksemate võistlustega, nagu näiteks tänavu Sillamäel toimunud kõrgushüppevõistlus, mis tõi kokku 3000 pealtvaatajat.
Kas sa oled sportlaste ja treenerite käest uurinud, miks nad teevad aasta otsa trenni, kuid võistelda ei taha? Või polegi meil sportlasi? On mõned tipud ning tublid poisid ja tüdrukud noorteklassides, kuid vahepeal pole kedagi.
Üksikuid tippe jagub ka tulevikus, aga tervikuna on praegu alles mõõnaeelne aeg. Suur mass jääb lähitulevikus veel väiksemaks. Praegu on parimas kergejõustiklaseeas laulva revolutsiooni aegsed lapsed, kuid nende järel tuleb suur auk. Sport on niigi killustunud, ent lapsi tahavad saada kõik alad, kõigile neid lihtsalt ei jätku.
Mis aga puutub vähesesse võistlemisse, siis selles küsimuses võiks ka alaliit kaasa aidata, näiteks sidudes toetused võistlemisega.
Mitu kergejõustikuvõistlust suvisesse hooaega mahub?
Viis on optimaalne. Võistluste korraldamine sõltub ka staadionidest – Eestis hakkab ring täis saama, see tähendab, et esimestena renoveeritud staadionid hakkavad juba lagunema. Tegelikult oli meile väga oluline väikeste omavalitsuste tugi, nendes kohtades on võistlus sündmus. Suurtes linnades midagi sellist pole – napib publikut ja ka omavalitsuse tuge.
Publik tuleb staadionile siis, kui asi tehakse huvitavaks ja tal on, mida vaadata.
Kõik hakkab pihta kodustest tippudest. Kui Kanter kaob eest ära, polegi enam motivatsiooni võistlusi korraldada. Viimase nelja hooajaga on Eesti kergejõustik saanud täiskasvanute tiitlivõistlustelt kuus medalit, ent neist neli on Kanteri omad – see on ühe mehe soolo… Hõiskamise kohta pole, meil pole säravat tähte. Ehk tuleb see Rasmus Mäest.