Must päev: Eesti klubidest suutis Balti liigas võita vaid TTÜ

Rakvere Tarvas (kollases mänguvormis).
Rakvere Tarvas (kollases mänguvormis). Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Korvpalli Balti liigas oli täna tihe mängudepäev, kui peeti koguni seitse kohtumist. Viiest täna platsil käinud Eesti klubist sai paraku sai võidurõõmu maitsta vaid TTÜ, kes alistas koduse konkurendi Rapla 87:66. Pärnu pidi Rain Raadiku hiilgemängust (19 punkti ja 17 lauapalli) hoolimata Valmierale alla vanduma 65:68, vaid seitsme mehega mänginud Valga kaotas samuti võõrsil Jelgavale 86:96 ja Rakvere Tarvas koduväljakul Prienaile 69:88.

TTÜ - Rapla 87:66

Arnold 17p+12lp, Keedus 17p+7lp, Akenpärg 14p, Saarmets 12p, Raja 11p - Ringmets 12p+8lp, Pärn 11p

Valmiera - Pärnu 68:65

Berzins 21p+9lp - Raadik 19p+17lp, Peciukevicius 17p

Jelgava - Valga 96:86

Justovics 21p, Kambergs 16p, Chamberlain 16p - Adediran 31p+12lp, Vares 15p, Järvelainen 14p, Cunda 10p

Tarvas - Prienai 69:88

Tamm 18p, Umbrasko 17p - Janavicius 19p, Vene 7p+9lp

Mängude käik:

TTÜ ja Rapla mäng on alanud, viieminutilise mängu järel juhib TTÜ 12:9

7 minutit mängitud ja TTü edu on juba 18:9, Erik Keedus on toonud seitse punkti

Üks mäng on juba täna lõppenud, seal oli Ventspils Palangast üle täpselt poolega - 88:44

Valmiera ja Pärnu on alustanud korvidevaeselt - 6.23 esimest veerandit mängida ja Pärnu juhib 7:4

TTÜ - Rapla 27:18, esimese veerandaja võidab kodumeeskond kindlalt, Erik Keeduselt juba kümme punkti

Pärnu on hästi alustanud ja juhib viieminutilise mängu järel Valmiera vastu 10:4

Kaks minutit enne avaveerandi lõppu on Pärnu edu Valmiera ees juba 17:6

TTÜ-Rapla mängus on seis 35:22, teist veerandit jääb mängida 5.55

Valmiera - Pärnu 10:18. Pärnakad võidavad avaveerandi, Augustas Peciukevicius on toonud üheksa punkti

TTÜ juhib Rapla vastu 42:27, kui teist veerandit jääb mängida 2 minutit

Valga ja Jelgava mängus on viie minuti järel seis 12:11 Valga kasuks

Tarva ja Prienai mängus on seis viie minuti järel 8:13 külaliste kasuks

Tarvas võtab aga järgi ja tablool on viik 13:13, kui veerandi lõpuni jääb 2.50

TTÜ - Rapla 44:31 (poolajaseis). TTÜ võidab poolaja kindlalt. Erik Keeduselt seni 14 punkti ja viis lauapalli, Andrew Arnoldilt 12 punkti ja 6 lauapalli.

Valmiera - Pärnu 16:27, kui poolajapausini jääb täpselt neli minutit

Jelgava - Valga 20:24. Valga võidab esimese veerandi, Aleksei Adediranilt kaheksa ja Veljo Vareselt seitse punkti

Tarvas - Prienai 15:18. Esimese veerandaja võidab Leedu klubi, Siim-Sander Vene on tabanud kuue mänguminutiga ühe vabaviske, kuid visanud platsilt kolm korda mööda.

Valmiera - Pärnu 26:35 (poolajaseis). Augustas Peciukeviciuse arvel on 13 punkti, Rain Raadik on visanud 5 punkti ja võtnud 9 lauapalli.

Jelgava - Valga 28:38, kui avapoolaja lõpuni jääb täpselt viis minutit

Tarvas on Prienai vastu 29:23 ette rebinud, teist veerandaega jääb mängida 6.20

Reimo Tammelt seni kaheksa, Raitis Grafsilt kuus punkti

TTÜ - Rapla 48:38, vahe püsib enam-vähem sama, kui kolmandat veerandaega on kolm minutit mängitud

Pieno Zvaigzdes on vahepeal alistanud Baltai 97:70

Jelgava - Valga 44:48 (poolajaseis). Valga poolel on üliheas hoos Aleksei Adediran, kelle arvel on juba 19 punkti ja 8 lauapalli.

Tarvas - Prienai 40:40 (poolajaseis). Puhkama minnakse viigiseisul. Tarva parimana on Reimo Tamme arvel 12 punkti ja 5 lauapalli, aga paraku ka juba neli viga.

Siim-Sander Vene sai avapoolajal mängida 8.57, tabas ühe vabaviske ja võttis ühe lauapalli, kuid eksis ainsal kahepunktiviskel ja mõlemal kolmeseüritusel. Samuti on Vene teinud kaks vaheltlõiget, aga kaotanud ka korra palli.

TTÜ - Rapla 51:45, kui kolmanda veerandi lõpuni jääb 4 minutit

Valmiera - Pärnu 31:43, kolmandat veerandit jääb mängida 4.36

TTÜ - Rapla 60:48, kolmanda veerandi lõpuni 2 minutit. TTÜ on suutnud Rapla väikesele spurdile samaga vastata ja hoiab vahet kindlana.

Jelgava on alustanud Valga vastu teist poolaega 5:0 spurdiga ja juhib nüüd 49:48

TTÜ - Rapla 67:48, kolmanda veerandaja lõpuks on TTÜ uue käigu leidnud ja Puidet tabab koos veerandaja lõpusireeniga veel ühe kahese

Keedus on toonud 16, Arnold 15 ja Kiur Akenpärg 14 punkti

Valmiera - Pärnu 37:47, kolmanda veerandaja lõppseis

Jelgava - Valga 51:53, kolmanda veerandaja lõpuni 6.13. Tasavägine mäng jätkub.

Valmiera - Pärnu 43:54, mängu lõpuni viis minutit

TTÜ juhib Rapla vastu kindlalt 79:56, Jelgava ja Valga mängu seis on minut enne kolmanda veerandaja lõppu viigis 64:64

Tarvas - Prienai 48:58, minut kolmanda veerandi lõpuni

Jelgava - Valga 69:64, kolmanda veerandi lõpuks on kodumeeskond suutnud siiski vahe sisse teha

Valmiera - Pärnu 55:59, mängu lõpuni 2.34

Rain Raadiku arvel on juba 17 punkti ja 17 lauapalli

56:61 Matulionise vabavisked kasvatavad Pärnu edu

59:61 Krumins vastab aga kohe valusa kolmesega, kaks minutit mängida

61:61 Valmiera saab kaks korda ründelaua ja Veselovs tabab korvi alt koos veaga

64:61 Vabavise läheb mööda, aga Valmiera mehed lauas ja Berzins tabab kolmese, minut mängida ja Pärnu võtab mõtlemisaja

TTÜ - Rapla 87:66 lõppseis

TTÜ parimana Arnoldilt 17 punkti ja 12 lauapalli, Keeduselt samuti 17 punkti ja 7 lauda

Jelgava juhib Valga vastu 82:78, mängida 4.40

Tarvas - Prienai 58:70

Valmiera - Pärnu mängus tabab Kaufmanis kahjuks 12 sekundit enne lõppu veel ka korvi alt ja seis on 66:61 kodumeeskonna kasuks

66:63 Raadikult veel kahene

68:63 Berzins on vabavisetel kindel

68:65 Peciukevicius tabab veel mõlemad vabavisked, kuid vaid sekund mängida

Pärnu lasi vastastel visata esimese kolme veerandajaga 10, 16 ja 11 punkti, ent viimasega koguni 31

Valmiera - Pärnu 68:65 (lõppseis). Pikalt juhtinud Pärnu saab võõrsil valusa kaotuse

Ka Valga on võõrsil Jelgavale lõpuks siiski alla vandumas, mängida 20 sekundit ja Läti klubi juhib 94:86

Prienai on Tarva vastu paremuse maksma pannud ja juhib 84:67, mängida veel 1.30

Jelgava - Valga 96:86 lõppseis

Tarvas - Prienai 69:88 lõppseis

Enne mänge:

A-alagrupis lähevad kaks Eesti meeskonda avavoorus omavahel vastamisi - TTÜ-le sõidab külla Rapla. Mäng algab TTÜ spordihoones kell 18.30.

B-grupis püüab üleeile avavoorus suure kaotuse saanud Valga esimest võitu võõrsil Jelgava vastu. Ka Läti meeskonnal on juba avamäng selja taga, kui jäädi suurelt alla TÜ/Rockile. Pall visatakse Jelgavas mängu kell 19.00.

Eelmisel nädalavahetusel BBLi karika võitnud Rakvere Tarvas võõrustab C-grupis Siim-Sander Vene uut koduklubi Prienai Rudupist. Avamängu juba pidanud Prienail on tabelis kirjas suur võit Nevežise üle. Kohtumine algab Rakvere spordihallis kell 19.00.

D-grupis sõidab Pärnu meeskond avamängus külla Valmierale. Seal on kohtumise algusajaks 18.40.