Kontaveidi senise karjääri edukaim nädal

Mariel Gregor
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: SCANPIX

20-aastaselt karjääri esimese WTA-turniiri poolfinaalis, seljataga kindlad võidud selliste tennisistide üle nagu Dominika Cibulkova ja Sara Errani. Avaseti 6:7(6) kaotus kiires lõppmängus, teises setis 1:5 kaotusseisust peaaegu välja tulemine, ent lõpuks siiski belglanna Kirsten Flipkensilt (WTA 73.) saadud 4:6 kaotus. Nii võib kokku võtta Eesti esireketi Anett Kontaveidi (WTA 91.) senise karjääri edukaima nädala. Lisaks alistus eestlannale veerandfinaalis ka ameeriklanna Nicole Gibbs (WTA 104.).

Veerandfinaali pääsu otsustanud mängus maailma 17. reketi Errani alistamiseks vajas Kontaveit seejuures vaid 53 minutit! Selle kohtumise kohta ütles eestlanna, et see oli tema senise karjääri parim võit. Varem polnud ta maailma esi-20 mängijast jagu saanud.