Tarvas alistas kodus tiitlikaitsja Kalev/Cramo, Rock purustas Valga

Rakvere Tarvas, Rait Keerles
Rakvere Tarvas, Rait Keerles Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Eesti korvpallimeistrivõistlustel teenis magusa võidu Rakvere Tarvas, kes alistas koduväljakul 83:73 BC Kalev/Cramo. Võitjatele tõid Rait Keerles 20 ja Kristo Saage 15 silma. Teises samal ajal toimunud kohtumises alistas Tartu Rock koduväljakul 101:56 Valga/Maks&Mooritsa. Rock hoiab turniiritabelis nüüd 19 võidu ja ühe kaotusega liidrikohta, Kalev/Cramo on 16 võidu ja kahe kaotusega teine ja Tarvas 16 võidu ja kuue kaotusega kolmas.

Mängude käik:

-

Mängud on alanud!

-

Tarvas on asunud Kalev/Cramo vastu juhtima 9:4

-

Tarvas on 20:14 esimese veerandaja viimastel minutitel Kalev/Cramo vast juhtimas.

-

21:9 on samal ajal Rock kindlalt Valga vastu ees, mämngida jääb esimest veerandit poolteist minutit.

-

Rock võidab esimese veerandaja Valga vastu 26:9.

-

Tarva ja Kalevi mängus on seis tasavägisem: teise veerandaja esimestel minutitel on seis Tarva kasuks 22:20.

-

Tarva ja Cramo mängus on teist veerandaega mängida seitse minutit, Kalev on saanud 22:24 juhtima.

-

Rocki ja Valga mängus on teist veerandaega pool aega mängitud, seis on 35:15.

-

Rocki ja Valga vahelise mängu avapoolaeg on lõppenud, Tartu klubi võidab esimese poolaja 44:23.

-

Tartu meeskonna resultatiivseim oli esimesel poolajal Augustas Peciukevicius 10 punktiga, Valga poolt viskasid Kristjan Evart ning Raitis Grafs kuus punkti.

-

Ka Tarva ja Cramo avapoolaeg on läbi, Rakvere meeskond võidab esimese pooltunni 37:35.

-

Tarva poolt viskas avapoolajal kõige resultatiivsemana Juris Umbrasko 11 punkti, Kalevi suurimaks korvikütiks oli 12 silmaga Frank Elegar.

-

Rocki ja Valga kohtumise teisest poolajast on mängitud kolm minutit, Rock juhib 52:30.

-

Tarvas on läinud kolmanda veerandaja keskel juhtima 43:37.

-

Tarva ja Valga mängus on jäänud kolmandat veerandaega mängida veidi rohkem kui kolm minutit, Rock juhib 68:34.

-

Rock võidab ka kolmanda veerandaja Valga vastu, seis tablool on 79:39.

-

Tarvas ja Kalev/Cramo on lõpetanud kolmanda veerandaja. Tarvas võidab selle 62:48.

-

Rock on Valga vastu juhtimas 88:41.

-

Rocki ja Valga kohtumise lõpuni on vähem kui viis minutit, Tartu meeskond juhib 91:49.

-

Rocki ja Valga mängu lõpuni on jäänud vähem kui kaks minutit, Rock juhib 99:53.

-

Tarva ja Kalevi mängu lõpuni on jäänud kuus minutit, kodumeeskond juhib 68:54.

-

Rocki ja Valga mäng on lõppenud, Tartu meeskond võidab 101:56.

-

Rocki parimana viskas Timo Eichfuss 18 punkti, Augustas Peciukevicius lisas 15 punkti. Valga poolt vastas Kristjan Evart samuti 15 punktiga.

-

Tarva ja Kalevi mängu lõpuni on jäänud viis minutit, Tarvas on ees 68:56.

-

Tarva ja Kalevi mängu lõpuni kaks ja pool minutit, Rakvere klubi on ees 75:67.

-

Tarva ja Kalevi mängus on käimas viimane minut, Rakvere meeskond on ees 80:71.

-

Tarva ja Kalevi mäng on läbi: Rakvere meeskond võidab 83:73.

-

Tarva resultatiivseimaks oli 20 punktiga Rait Keerles, Kalev/Cramo parimana sai Vlad Moldoveanu kirja 19 silma.

Enne mänge:

Kalev/Cramo on selle aastanumbri sees pidanud meistriliigas kuus kohtumist, millest viis mängu võideti kuid printsipiaalses vastasseisus Rockiga tuli tunnistada vastaste paremust

Tarvas on pärast aastavahetust pidanud meistrivõistlustel viis kohtumist ning nende saldo on neli võitu ja üks kaotus. Sarnaselt Kalev/Cramoga pidi ka Tarvas tunnistama Rocki paremust.

Turniiritabelis asuvad meeskonnad järjestikustel positsioonidel - Kalev/Cramo on 16 võidu ja 1 kaotusega teine ning Rakvere Tarvas 15 võidu ja 6 kaotusega kolmas. Omavahel kohtusid meeskonnad hooaja avamängus, siis võttis Kalev/Cramo 86:60 võidu.

Teises tänases kohtumises võõrustab Rock kodusaalis Valga meeskonda. Klubid on ühes alagrupis ka Balti liigas, nõnda on tänavusel hooajal mängitud kolm korda, kõikides mängudes on tartlased kindla võidu võtnud.