Austria politsei avastas MMil osaleva koondise hotellist dopingaineid

Laksesuusatamine.

FOTO: Alexey Filippov/Sputnik/Scanpix

Täna Hochfilzenis algava laskesuusatamise MMi eel tegi Austria politsei reidi Kasahstani koondise hotelli ja leidis sealt dopingaineid, kirjutab Norra väljaanne VG. Operatsioon viidi läbi koostöös Rahvusvahelise Laskesuusaliiduga (IBU).

Politsei teatel viidi hotellist kaasa hulgaliselt erinevaid aineid ja ravimeid. Uurimine mõistagi veel kestab ning protsessiga tegeleb Austria antidoping. IBU andis teada, et kõik Kasahstani sportlased viidi dopingukontrolli, kuid MMi tänasel avaalal ehk segateatesõidus pääseb kasahhide nelik starti.

Austria politsei esindaja Vincenz Kriegs-Au sõnul oli reidiga seotud 30 politseiametnikku. IBU peasekretär Nicole Resch lisas, et alaliit teeb kohaliku politseiga tihedat koostööd, Norra laskesuusaliidu peasekretäri Rakel Rauntuni sõnul on tegu aga lihtsalt väga kurva juhtumiga. «Alles eile toimus meil erakorraline kongress, kus arutasime dopinguteemat. Tänane näitab, et süstemaatilise dopingutarvitamise eest tuleb määrata karmimaid karistusi nii riikidele kui ka sportlastele. Muidu kaob meie ala usaldusväärsus täielikult,» lausus Rauntun VG-le.

Kuna dopinguproovide töötlemine võtab aega, saavad Kasahstani sportlased ilmselt osaleda ka sprindis ja jälitussõidus.

Austria võimude esindaja Vincenz Kriegs-Au pressikonverentsil. FOTO:

FOTO: Kerstin Joensson/AP

Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
Ülekanded Uudised Ajakava
Tagasi üles