Järelvaadatav: Tallinna Selver tuli Tartu Bigbanki vastu raskest seisust välja ja võitis finaali avamängu

Eesti võrkpallimeistrivõistlustel asus finaalseeriat mängudega 1:0 juhtima Tallinna Selver, kes alistas avamängus 3:2 Tartu Bigbanki.

Tartu alustas kohtumist paremini ning võitis esimese geimi 25:20 ning teise 25:22. Kolmandas oli omakorda parem Selver tulemusega 25:16, neljandas 28:26 ja otsustavas oli Tallinna klubi üle 15:10.

Neljandas geimis oli matšivõidule lähedal ka Tartu, kuid 24:22 eduseisu ei suudetud võiduks vormistada.

Järgmine finaalmäng peetakse 19. aprillil Tartus.

Tallinna Selver lülitas poolfinaalseerias konkurentsist Pärnu Võrkpalliklubi, võites seeria mängudega 3:1. Seejuures kuulus esimene mäng Selverile 3:1, teine kaotati 2:3, kolmas võideti 3:1 ning neljas koguni 3:0.

Tartu jõudis finaali aga pärast aastast pausi mõnevõrra raskemalt, sest tänavuse Balti liiga meistri Rakvere Võrkpalliklubi seljatamiseks poolfinaalseerias läks vaja viit kohtumist, kui lõpuks võideti seeria mängudega 3:2. Seejuures saadi seeria esimeses kohtumises kodusaalis raske 3:2 võit, alistuti siis võõrsil kindlalt 0:3, võideti kodus taas 3:2, kaotati Rakveres 3:1 ning suudeti võita otsustav viies mäng geimidega 3:0.

Eesti meister Tallinna Selveri ja Tartu Bigbanki vahel selgub nelja võiduni peetavas finaalseerias.