N, 11.08.2022

Järelvaadatav: Jumping Tallinn tõi lauluväljakule MK-etapi ja Eesti ratsutamise paremiku

Postimees Sport
Järelvaadatav: Jumping Tallinn tõi lauluväljakule MK-etapi ja Eesti ratsutamise paremiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinna lauluväljak võõrustab sel nädalavahetusel Eesti ratsaspordi üht oodatuimat suvist võistlust, kui festivalil Jumping Tallinn jagatakse maailmakarika punkte kooli- ja takistussõidus. Samuti saab publik osa rakendispordi võistlusest ja kavas on mitmed pilkupüüdvad demoesinemised.

ENNE VÕISTLUST:

Takistussõidus on stardis kõik Eesti tugevamad tegijad eesotsas Gunnar Klettenbergi, Tiit Kivisilla, värske Eesti meistri Rein Pilli ja Euroopa meistrivõistlustel osalenud Urmas Raagiga.

Välisvõistlejatest tasub pilk peal hoida soomlanna Maria Ehrnroothil ja lätlastel Kristaps Neretnieks ja Andis Varnal, kes võitis 2016. a Tallinnas toimunud võistlusel Horse Show MK-etapi. Venemaad esindavad Aleksandr Belekhov (Horse Show MK-etapi 2015. aasta võitja) ja sama võistluse publiku lemmik Vladimir Beletskiy.

Koolisõidu favoriidid on mullu Ruila MK-etapi võitnud Hanna Karasiova ja Arlekino Valgevenest ja Kira Karneva ja Dorazio Soomest. Eestit esindab mitmekordne Eesti meister koolisõidus äsja EM-lt naasnud Dina Ellermann oma põhiratsul Landy’s Akvarelil.

Ühtekokku on esindatud üheksa riigi võistlejad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Rootsist, Portugalist, Valgevenest ja Rumeeniast.

Reedesed olulisemad võistlused:
14.15 takistussõidu MK-etapp (suur ring kõrgusel 140 cm)
16.30 koolisõidu MK-etapi GP-programm

Märksõnad
Tagasi üles