Järelvaadatav: Tapa ja Aruküla duellis selgus mängusaatus viimase sekundi viskest

Käsipalli Eesti meistriliiga viienda vooru raames läksid vastamisi kaks meeskonda, kes polnud seni suutnud punktiarvet avada. Kohtumine lõppes 31:31 viigiga - viimase sekundi viske realiseeris Raimond Himma.

Aruküla/Audentes sai kiirelt kolmeväravalise eduseisu, ent Tapa võitles välja viigi. Peamiselt tänu Vahur Oolupi ja Kaimar Leesi ründeoskustele said võõrustajad 21. minutil esmakordselt ette 11:10. Lees ja Oolup olid selleks hetkeks mõlemad visanud viis väravat.

Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla tegi julgelt vahetusi ja kui kogenumatel meestel visked ei läinud, võtsid skooritegemise enda peale alles 16aastased Rauno Kopli ja Markus Kask. Poolaja lõpul tegi väravasuul kolm järjestikust kena tõrjet viimaste eakaaslane Rene Vahu ning Aruküla/Audentes võitis poolaja 15:14.

Teisel pooltunnil hoidsid külalised pikalt kahe- või kolmeväravalist eduseisu kuniks kümme minutit enne lõppu seadis Oolup igapäevaste treeningkaaslaste vastu jalule 25:25 viigi. Mõned minutid hiljem viskas Timo Raukas kolm väravat järjest, teisel pool väljakut tõrjus Vahu Leesi karistusviske ja Aruküla/Audentes oli ees 31:28.

Ikka ja jälle olid Oolup ning Lees need, kes vahe minimaalseks vähendasid, ent tapalaste viimane rünnak luhtus. Siis aga otsustas Vahu kaks sekundit enne lõppu palli Tapa tühja värava suunas teele saata, söötis selle aga otse 17aastasele Raimond Himmale, kes viskas viigivärava. Oolup, Lees ja Raukas said kõik kirja 10 väravat, Kopli toetas külalisi 5 tabamusega.

«Iseenesest ju tore, et kõigil meeskondadel on punktid tabelis,» ütles Noodla mängujärgses intervjuus. «Kogenud mängija sellist lahendust ei võtaks, aga vaatame positiivse poole pealt – noorele väravavahile jääb selline õppetund eluks ajaks meelde. Ja õppima ja arenema me peamegi. Seepärast teen alati palju ja julgelt vahetusigi, et noored poisid saaksid mänguaega ning õpiksid vastutust võtma.»

ENNE MÄNGU:

Meistriliiga tabeli lõpuosa muutub täna kindlasti, sest kahte nulli peal olevat meeskonda õhtul enam pole. SK Tapale tuleb külla Aruküla/Audentes – mõlemad tiimid on tänavu andnud häid lahinguid tugevamatele, kuid punktiarvet pole avanud. Mullugi mängiti võrdselt, sest Tapa võitis Aruküla SK vastu kolm ja kaotas kaks mängu.

«Võiduks on kaks võimalust – kas üks võtab või teine annab,» sõnas Tapa peatreener Elmu Koppelmann. «Usun, et tuleb võrdne mäng ja tulemus sõltub väikestest nüanssidest. Üks on mänguskeemist kinnihoidmine, teine rünnakutarkus ja kolmas, kuidas noored mehed närvipingega toime tulevad. Viimati lasime endale 43 väravat visata ja seda on lubamatult palju.»

«Meie jaoks peituvad mänguvõtmed heas kaitses,» kinnitas Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla. «Tapa on kavala ning nahaalse rünnakuga meeskond, neil on osav ja andekas mängujuht Vahur Oolup, kes treenib minu juures Audenteses. Teoorias teame, mida võitmiseks tegema peame, loodetavasti viime selle praktikaski ellu.»

Tagasi üles