Blogi: kaotusseisust välja tulnud Kanepi jõudis Prantsusmaal finaali (1)

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Foto: Abbie Parr/AFP

Prantsusmaal Nantes'is toimuval 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITFi tenniseturniiril alistas Kaia Kanepi (WTA 106.) poolfinaalis ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 127.) 4:6, 6:4, 6:1.

Avaseti kaotanud Kanepi oli pikka aega ka teises setis murdega taga, kuid suutis seisul 3:4 omakorda vastase pallingu murda ning seisu 4:4 viigistada. Teise seti otsustavaid hetki mängis kindlamini eestlanna ning kohtumine läks kolmandasse setti.

Seal polnud aga ameeriklannal rohkemaks jõudu kui oma esimese pallingu kaitsmine. Järgmised viis geimi võitis eestlanna ning tagas sellega endale koha finaalis.

Kanepi lõi pea kaks tundi kestnud matši jooksul viis serviässa, vastane sai kirja neli ässa. Topeltvigu tegi Kanepi kuus, vastane seitse. Matši jooksul oli eestlannal kasutada 16 murdepalli, millest lõi punktiks viis.

Pühapäeval mängitavas finaalis läheb eestlanna vastu turniiril kolmanda asetuse teeninud hollandlanna Richel Hogenkampiga (WTA 110.). Matš algab Eesti aja järgi kell 15.30.

Kanepi - Pera mängu statistika:

ENNE KOHTUMIST:

Maailma edetabelis 106. kohal olev ning Nantes'i turniiril kõrgeima asetuse saanud Kanepi kohtub poolfinaalis neljanda asetusega ameeriklanna Bernarda Peraga (WTA 127.), kes sai veerandfinaalis 6:3, 6:2 jagu lätlannast Diana Marcinkevicast. Teises poolfinaalis mängivad hollandlanna Richel Hogenkamp (WTA 110.) ja ukrainlanna Olga Jantšuk (WTA 261.).

Veerandfinaalis alistas Kanepi 2:6, 6:2, 6:4 maailma edetabelis 135. kohal oleva venelanna Anna Blinkova.

Kanepi naasis tipptennisesse juuni alguses, kui alistas Esseni 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri finaalis oma 32. sünnipäeval kunagise maailma seitsmenda naise Patty Schnyderi 6:3, 6:7 (5), 2:0*. Ameerika lahtistel tennisemeistrivõistlustel pääses kvalifikatsioonist alustanud Kanepi kaheksa parema hulka, kaotades veerandfinaalis 3:6, 3:6 Madison Keysile. Moskva Kremli turniiri avaringis kaotas samuti kvalifikatsioonist tulnud Kanepi 3:6, 2:6 Natalja Vihljantsevale.