Järelvaadatav: kaitse lukku keeranud Lepp sai Mustingu üle seljavõidu

Käsipalli Eesti meistriliigas alustati täna 9. vooru mängudega. Kalevi spordihallis läksid vastamisi HC Tallinna ja Põlva Coop, kelle treeneripingil istuvad kaks legendi – Jüri Lepp ja Kalmer Musting. Kindla võidu said Lepp ja HC Tallinna, alistades Põlva 31:21.

Tabeliseis – mõlemal kaheksa punkti – eeldas võrdset lahingut. Algus oligi tasavägine, kuid pärast 8:8 viigiseisu said pealinlased Veiko Luige ja kahe Rauno Ausi väravaga 11:8 ette. Poolajavileks püsis kolmeväravaline vahe – 16:13.

Markel Veiko vähendas küll teise poolaja algul vahet, ent järgmiseks kümneks minutiks jäigi see põlvalaste viimaseks tabamuseks! Tallinna tihe ja agressiivne kaitse toimis hästi, eriti osavalt blokeeriti Coopi tagameeste viskeid. Kui veel Armis Priskus säras väravapostide vahel ning äärtel hiilanud Aus ja Enrico Anton järjest tabasid, olidki Jüri Lepa hoolealused peagi 22:14 ees.

Suurt edu enam käest ei antud, vaid hoopis kasvatati seda ning lõpuvile kõlades oli Tallinn saanud 31:21 võidu. Aus ja Marko Slastinovski viskasid võitjatele seitse ning Anton viis väravat. Kaotajatest oli täpseim Alfred Timmo kuue tabamusega. Priit Jõksi arvele jäi neli ning Mihkel Muld ja Tõnis Kase tabasid kolm korda.

Kolmapäeva õhtu teises kohtumises Arukülas oli põnevust enam. Avapoolajal tegi HC Viimsi/Tööriistamarket 6:5 eduseisult 5:1 spurdi, kusjuures pidurdamatu oli Aleksander Oganezov, visates neli väravat. Aruküla/Audentes vähendas poolajavileks siiski kaotusseisu 11:14-le.

Teisel pooltunnil jõudsid arukülalased kolmel korral minimaalsele kaugusele, aga alati oli külalistel vastus olemas. Viis minutit enne lõppu oli viimsilaste eduseis 27:26, kuid Mihkel Vaheri kaks tabamust ja värav Ott-Sander Rosinalt aitasid vahe jälle nelja peale kasvatada. Viimsi jäi mitu korda vähemusse, ent Aruküla/Audentes punktilisa ei teeninud.

Viimsi võidunumbrid olid 30:28, Vaher viskas 10 ja Oganezov seitse väravat, Otto Karl Kont lisas kuus. Kaotajatest sai Markus Oliver Mädo kirja kaheksa, Karl Martin Kiis viis ja Andre Sild neli tabamust. Enne homseid mänge on Servitil 16, Kehral ja Viljandi HC-l 12, Tallinnal 10, Coopil ja Viimsil 8 silma, Aruküla/Audentes ja SK Tapa on kogunud ühe punkti.

Enne mängu:

Tabelis paiknetakse võrdselt kaheksa punkti peal. Esmakordselt kohtuti septembri lõpul, kui 34:29 jäi peale Põlva meeskond. Mõlemad on kõrgliiga uustulnukad, ent juba tõestanud, et võivad mõelda kõrgetele eesmärkidele – Tallinnal on näiteks tabelis 26:25 võit Kehra üle, Coop alistas sama meeskonna karikasarjas. Viimati kaotas Tallinn 21:24 Viimsile, kelle Coop omakorda kolm nädalat tagasi 35:31 alistas.

«Sügisel olime Põlvas vaid kaheksa mehega, neistki kaks väravavahti – nüüd on mängijatega seis oluliselt parem,» sõnas pealinlaste peatreener Jüri Lepp. «Tõsi, Sander Sven Annula ja Robin Oberg on ilmselt aasta lõpuni väljas. Laseme neil korralikult paraneda, sest noorte meestega pole mõtet riske võtta.»

Vahepealne suur joonemängijate kriis on Tallinnal samas lahenenud. «Viimases mängus olid juba kõik kolm rivis, ehkki mängupraktika vähesus jätab jälje. Loodame, et teeme parema partii kui viimati Viimsi vastu – seda mängu ei tahtnud isegi videost üle vaadata, olime nii kehvakesed,» sõnas Lepp.

Ka Põlva tiimi peatreener Musting ootab tugevamat lahingut kui septembris: «Küllap Tallinn toona pisut alahindas meid. Nüüd on vastased palju kobedamad ja lihtne ei saa olema, eriti kui nad 7 versus 6 taktikat kasutavad, mille vastu meie noored pole eriti mänginud. Samas on mõlemal meeskonnal olnud kõikuv vorm, aga et tegu on tabelis vahetu konkurendiga, siis tahaks muidugi võita.»

Postimehe otseülekanne algab kell 18.40.

Tagasi üles