Järelvaadatav: Viljandi ja Kehra pidasid trillerviigi

Käsipalli Eesti meistriliigas nägi aasta viimases voorus tõelist põnevuskohtumist. Kolmandal kohal olev Kehra võõrustas ühe koha ja kahe punkti võrra eespool paiknevat Viljandit. Matš lõppes 30:30 viigiga.

Võõrustajad alustasid hästi, said kiirelt paariväravalise edu, kuid 3:5 kaotusseisust spurtis 9:7 ette hoopis Viljandi. Mõlemad meeskonnad tegid ohtralt tehnilist praaki, kuid võtmerollis olid väravavahid. Rasmus Ots sooritas Viljandi väravas korduvalt häid tõrjeid, samas kui sel sügisel muidu heas olnud Mikk Aasmaa samaga vastata ei suutnud ning Kehra peatreener Kaupo Liiva tõi postide vahele pisitraumaga kimpus oleva Mikola Naumi.

Kolmeväravaliseks kasvanud vahe vähendas Kehra vähemuses mängides minimaalseks, ent Otsa topeltõrje järel viisid Simon Drõgin ja Hapal Viljandi 15:11 ette. Pausile mindi seisul 17:14, kuid Drõgin suurendas teise pooltunni algatuseks vahe jälle neljale väravale.

Oluliselt põnevamaks muutis mängu Hapali eemaldamine 36. minutil – valgevenelane teenis korraga kaks kaheminutilist karistust! Kehralased kasutasid neljaminutilise ülekaalu oskuslikult ära ning Indrek Normak seadis 40. minutil tabloole 20:20 viiginumbrid. Viimased 20 minutit möödusid ülipõnevas heitluses, kus kord üks, kord teine väravaga peal.

Viimasel minutil viskas mulkide rünnakul palli väravast mööda Madis Parik, ent ei tabanud teisel pool platsi ka Uku-Tanel Laast ning kohtumine jäi 30:30 viiki. Kehra poolel viskasid Normak 7 seitse, Dmõtro Jankovski kuus ja Kaspar Lees viis väravat, Viljandi heaks tabasid Robert Lõpp ja Sergei Rodjukov kaheksa ning Drõgin viis korda.

«Ma ei pea seda kaotatud punktiks, kolme-nelja väravaga peal olemine ei tähenda veel võitu,» sõnas Viljandi peatreener Marko Koks. «Kaks võrdset võistkonda, mõlemad piisavalt väsinud ja vigastustega kimpus, aga tore, et saime siia aasta lõppu sellise võitlusliku mängu ning lisaks punkti.»

Kehra juhendaja Kaupo Liiva arvas samuti, et tegu oli ausa tulemusega: «Punkt mõlemale, ehkki võinuks nii ühele kui teisele poole kalduda. Meeskond on väga väsinud, seega on tore, et paus tuleb – saame vigastusi ravida ning loodan, et ka mängijad ise oma tervise ja taastumise eest hästi hoolt kannavad.»

Enne mängu:

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC lähevad viie päeva jooksul vastamisi juba teist korda. Laupäevases Balti liiga kohtumises said selge 32:21 võidu kehralased ning ka oktoobrikuises liigamängus Viljandis olid nad paremad, siis küll napilt 31:29.

«Aasta viimane mäng ja veel kodupubliku ees ning lisaks vajame punkte, nii et meie jaoks väga tähtis kohtumine,» lausus Kehra peatreener Kaupo Liiva. «Laupäeval tuli võit küllalt lihtsalt, aga Viljandil olid mitmed võtmemängijad puudu. Kui nad Kristo Järve ja Andrei Hapali kolmapäevaks tagasi saavad, võib hoopis teistsugune mäng tulla.»

Vigastustelaine tabas aga kehralasigi. Dmõtro Jankovski on juba mitu kohtumist eemale jäänud, Balti liiga ajal langes hüppeliigesetraumaga rivist Anton Borovski ning küsimärk ripub ka Mikola Naumi kohal. «Lisaks annab ka Uku-Tanel Laastil vigastus tunda, aga samas mängis ta nädalavahetusel hooaja parimad mängud. Laseme meeskonnal enne kolmapäeva puhata, usun et see on kasulik nii füüsiliselt kui vaimselt,» selgitas Liiva.

Viljandi peatreener Marko Koks kinnitas, et lootust meeskonna täienemisele tõesti on. «Tundub, et Andrei Hapalit saame kasutada. Kristo Järve puhul on keerulisem – ta proovis laupäeval soojenduse ajal, aga jalg tegi ikka valu. Nüüd on veel paar puhkepäeva vahel, ehk läheb paremaks,» lootis mulkide juhendaja.

«Tervikuna on muidugi olnud väga raske periood ja kogu meeskond on veidi kurnatud. Kuuest viimasest mängust vaid üks oli kodus ja reisimised võtavad samuti energiat,» selgitas Koks. «Trenni pole üldse aega teha, mänge ja just raskeid mänge on nii tihedalt. Aga aasta viimane lahing, võtame end kokku ja peame vastu!»

Teises kolmapäevases mängus võtavad teineteiselt mõõtu Aruküla/Audentes ja Põlva Coop. Ehkki tabelis lahutab meeskondi üheksa silma, oli nende esimene omavaheline kohtumine ülipõnev ja lõppes seitse sekundit enne lõpuvilet Tõnis Kase visatud võiduvärava toel Coopi kasuks 26:25.

Tagasi üles