Postimehe video: võitlus, mis viis Kontaveidi Austraalia lahtistel kaheksandikfinaali

Anett Kontaveit (WTA 33.) alistas eile Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 7.) ning jõudis kaheksandikfinaali. Kontaveit tunnistas, et mängu otsustavaim hetk oli kolmandas setis, kus pingelist võitlust peeti pelgalt ühe geimivõidu pärast.

«Seal võib ju olla, et mängid ühe punkti ja lähed toolile istuma. Võtad punkt korraga. Mul polnud õrna aimugi, mitu tasaseisu meil oli või kui kaua geim kestis. Mängus üritad igale punktile eraldi keskenduda,» rääkis eestlanna Postimehele.

Võimalusi geimi võitmiseks seisul 3:3 oli mõlemal, kuni Kontaveit lõpuks viienda murdepalli enda kasuks pööras. «See oli kindlasti väga tähtis geim. Selle võitmine lisas minule enesekindlust ja temalt võttis seda ära,» hindas 22-aastane eestlanna.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kontaveit Carla Suarez Navarroga (WTA 39.), kes lülitas konkurentsist Kaia Kanepi (WTA 79.). Kohtumine algab Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva kell 2, mängu näitab otseülekandes nii Postimees kui Kanal 12. 

Tagasi üles