Galerii: Kalev/Cramo võitis kümnenda Eesti meistritiitli
Lisatud treenerite kommentaarid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

BC Kalev/Cramo tuli kümnendat korda Eesti meistriks, alistades korvpalliliiga finaalseeria neljandas mängus 99:83 Tartu Ülikooli. 

BC Kalev/Cramo võitis finaalseerias Tartut 4:0. Tallinna meeskond ei jätnud Tartu Ülikooli meeskonnale kogu seeria jooksul kordagi korralikku võimalust.

BC Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys rääkis intervjuus TV6-le: «See on mu treenerikarjääri esimene meistritiitel ning tunne on imeline. Suur tänu meeskonnale, kes mulle selle rõõmu valmistas! Tartu andis igas mängus korraliku lahingu, aga minu meeskond näitas korralikku sisu.

Meistritiitli taga peitub läbinisti meeskondlik pingutus. Kui vaadata meie katisetööd, punkte ja resultatiivseid sööte, siis finaalseeria mängude peale jagunesid need meeskonna peale ühtlaselt laiali. Ma ei oska öelda, kas meie kõrge skoor finaalseerias oli mulle üllatus. Olemegi ju pigem palju punkte viskav meeskond, kuigi, tõsi küll, treeningutel töötame oluliselt rohkem kaitse kui rünnakuga.»

Kas Kairys jätkab Kalev/Cramos ka uuel hooajal? «Loodan, et jah. Kui tiitlipidustused läbi, siis räägime täpsemalt.»

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene intervjuus TV6-le: «Eks me olime finaalseerias algusest peal koosseisu mõttes natuke õhemad ning lõpuks mõjusid isikkoosseisulised kaotused meile rohkem. Õnnitlen vastast, nad olid tugevamad. Carl Engström pole mängimiseks valmis ja seepärast teda täna ka ei kasutanud. Mis temast lõhkuda.» Küsimusele, kas hooajaga võib rahule jääda, vastas Vene: «Siiani oli enamvähem, aga tahtnuks võita.»

Kalev on nelja võiduni peetavas seerias võitnud kõik kolm seni peetud kohtumist. Avamängus võidutses Kalev 98:95 ja sellele järgnenud Tallinnas peetud seeria teises kohtumises olid kalevlased paremad koguni 103:85. Esimeses kodusaalis peetud mängus jäid tartlased Tallinna meeskonnale alla 82:102. 

Kalev/Cramo võidu korral kroonitakse Tallinna klubi kümnendat korda (kolmandat järjestikust hooaega) Eesti meistriks.

Tagasi üles