Holland jõudis dramaatilisel moel Rahvuste liiga finaalturniirile

Kris Ilves
Virgil van Dijk (vasakul) ja Quincy Promes.
Virgil van Dijk (vasakul) ja Quincy Promes. Foto: JOHN MACDOUGALL / AFP

Hollandi jalgpallikoondis vajas Rahvuste liiga finaalturniirile jōudmiseks A-divisjoni viimases alagrupimängus võõral väljakul Saksamaa vastu vähemalt viigipunkti. Tulpidemaa tuli keerulisest seisust välja ja saavutas selle punkti.

Saksamaa asus Gelsenkirchenis peetud mängu juba üheksandal minutil juhtima, kui sihile jõudis Timo Werner. 11 minutit hiljem suurendas Saksamaa eduseisu Leroy Sane. Rohkem avapoolajal väravaid ei löödud.

Teise poolaja keskpaigas ja isegi kümme minutit enne lõpuvilet olid finaalturniirile pääsemises kinni hoopis prantslased, kuid hollandlased pöörasid seisu alagrupis pea peale: 85. minutil lõi Quincy Promes ühe värava tagasi, esimesel üleminutil vormistas lõppseisu Virgil van Dijk. Seejärel algas Hollandi pidu.

Holland ja valitsev maailmameister Prantsusmaa kogusid mõlemad seitse punkti, aga et omavahelised mängud soosisid hollandlasi, pääsesid nemad järgmisel suvel peetavale finaalturniirile, kus osalevad veel Portugal, Inglismaa ja Šveits. Saksama oli juba varem kindlustanud kukkumise aste madalamale.

Esmaspäevased mängud Rahvuste liigas:

A-divisjon

• Saksamaa – Holland 2:2 (9. Werner, 20. Sane – 85. Promes, 90+1. van Dijk)
  • Lõppseis: Holland 7 punkti, Prantsusmaa 7 p, Saksamaa 2 p.

B-divisjon

• Tšehhi – Slovakkia 1:0 (32. Schick)
  • Lõppseis: Ukraina 9 punkti, Tšehhi 6 p, Slovakkia 3 p.
  • Taani – Iirimaa 0:0
  • Lõppseis: Taani 8 punkti, Wales 6 p, Iirimaa 2 p.

C-divisjon

• Bulgaaria – Sloveenia 1:1 (68. Ivanov – 75. Zajc)
  • Küpros – Norra 0:2 (36., 48. Kamara)
  • Lõppseis: Norra 13 punkti, Bulgaaria 11 p, Küpros 5 p, Sloveenia 3 p.

D-divisjon

• Andorra – Läti 0:0
  • Gruusia – Kasahstan 2:1 (59. Merebašvili, 84. Tšakvetadze – 90. Omiratajev)
  • Lõppseis: Gruusia 16 punkti, Kasahstan 6 p, Läti 4 p, 4. Andorra 4 p.

Loe ka: «Läti jalgpallikoondis ei võitnud Rahvuste liiga D-divisjonis ühtegi mängu»

• Makedoonia – Gibraltar 4:0 (27. Bardhi, 67., 80. Nesterovski, 90+2. Trajkovski)
  • Liechtenstein – Armeenia 2:2 (44. Buchel, 47. Hasler – 9. Adamjan, 85. Karapetjan)
  • Lõppseis: Makedoonia 15 punkti, Armeenia 10 p, Gibraltar 6 p, Liechtenstein 4 p.