Johaug dopingukaristuselt naasmisest: kõik suusatüdrukud on õnnelikud, et ma tagasi olen

Therese Johaug.

FOTO: Tairo Lutter

Therese Johaug põrmustas Otepää MK-etapi distantsisõidus kõik konkurendid. Teise koha teeninud rootslanna Ebba Andersson kaotas talle lõpuks 48,4 sekundiga – sealjuures ei osalenud kumbki naine Tour de Skil ehk olid erinevalt paljudest teistest suusapiigadest välja puhanud.

«Tundsin juba viimase nädala jooksul kodustel treeningutel, et mu vorm on väga terav. Paljud teised tüdrukud võistlesid ka Tour de Skil ja see oli väga raske, ma tean, olen seal ju varem käinud. Sain aru, et mul on siin eelis, sest olen saanud puhata ja keskendunud ainult treeningutele ja iseendale,» sõnas Johaug Eesti ajakirjanikele. Eelis on sealjuures just värskemas vaimus, mitte kehas. «Füüsise poolest oleksin võinud Tour de Skil kaasa lüüa, aga vaimselt oli puhkus oluline.»

Norralanna lisas: «Olin ka veidi närvis, et milline teiste tüdrukute vorm on, aga olen väga rahul, et tegin hea sõidu.»

Varasemalt suusakuninganna tiitlit kandnud Johaug tõusis selle võidu tulemusel MK-sarjas neljandaks. Tegu on üldse tema tagasitulekuhooajaga, sest eelmine talv jäi norralannal väidetavalt huulekreemi põhjustatud dopingukaristuse tõttu vahele. «Kõigil tüdrukutel on hea meel, et olen tagasi,» rääkis Johaug, kuidas teda suusaperre tagasi võeti. «Ma olen väga tänulik kõikide ilusate asjade eest, mis mulle on öeldud. Olen väga õnnelik.»

Tagasi üles