Kanepi loobumine tagas tennisenaiskonnale rahulikuma õhkkonna

Eesti tennisenaiskonna kapten Märten Tamla rääkis eesootava Fed Cupi turniiri eel, et oli 99,9 protsenti kindel, et möödunud aastal skandaaliga koondisest eemale jäänud Kaia Kanepi (WTA 87.) ei tule ka tänavu naiskonna eest välja. Meie teise reketi puudumine on naiskonna sisekliimale aga ainult hästi mõjunud.

«Ma tunnen, et võistkonnas on selle võrra rahulikum kliima, sest kõik tüdrukud teavad, et nad on kindlalt võistkonnas ning mingeid viimase hetke vangerdusi ja vahetusi ei tule,» selgitas Tamla, kes esitas esialgse koondise nimekirja juba kuu aega tagasi. Muutusi võib samas seal teha veel turniiri alguseni ehk teinuks Kanepi pärast Austraalia lahtiseid liitumisotsuse, olnuks see võimalik. Ei teinud. «Kui olnuks praeguseni üleval jutt, et äkki Kaia ikka tuleb, siis olnuks kohe olukord vähem rahulik.»

Kanepi puudumine tähendab ka seda, et Eesti naiskonna siht pole mitte püüda pääsu maailmaliigasse vaid Euro-Aafrika esimesse tugevusgruppi püsima jäämine. Selleks tuleks ilmselt esimeses mängus alistada Bulgaaria.

Kuula videost Tamla mõtteid või loe Postimehe tänast lehelugu, et saada aimu Eesti ja vastaste seisust enne Fed Cupi!

Tagasi üles