Kontaveit läheb karjääri viiendas WTA finaalis vastamisi maailma kolmanda reketiga

Silver Tabo
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: AFP7 / ZUMAPRESS.com

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 15.), kes pääses saviliivaväljakutel peetaval Stuttgardi tenniseturniiril mänguta finaali, kuna maailma esireket Naomi Osaka loobus vigastuse tõttu täna kavas olnud poolfinaalist, läheb karjääri viiendas WTA finaalis vastamisi maailma kolmanda reketi, tšehhitari Petra Kvitovaga. Finaalmäng on kavas pühapäeval peaväljaku teise matšina ehk algab Eesti aja järgi mitte varem kui kell 17 pärast paarismänguturniiri finaali lõppu.

29-aastane Kvitova alistas äsja lõppenud poolfinaalis kaks tundi ja kolm minutit kestnud matšis tulemusega 7:6 (3), 3:6, 6:1 hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 7.) ning pääses tänavu juba neljandat korda finaali.

23-aastane Kontaveit ja temast kuus aastat vanem Kvitova on varem omavahel kohtunud viis korda ning seis on mängudega 3:2 tšehhitari kasuks. Seejuures kuulub viimane võit eestlannale, kes sai aasta alguses Brisbane'i turniiri kaheksandikfinaalis 7:5, 7:6 (1) võidu.

Petra Kvitova.
Petra Kvitova. Foto: Ronald Wittek / EPA

Mullu Montrealis võidutses teises ringis skooriga 6:3, 6:3 Kvitova, aga Prantsusmaa lahtiste kolmandas ringis sai tunda võidurõõmu taas Kontaveit, kes võttis raskes matšis tulemusega 7:6 (6), 7:6 (4) võidu. Eelmisel aastal Madridis peetud turniiril vajas aga Kvitova võiduks kolme setti (võidunumbrid 7:6 (4), 6:3, 6:3) nagu ka 2017. aastal Cincinnatis, kui alistas Kontaveidi skooriga 1:6, 7:6 (2), 6:3.

Kontaveit on senise karjääri jooksul osalenud neljas WTA turniiri finaalis, millest võitnud ühe – 2017. aastal Hollandis 's-Hertogenbosch'is sai ta skooriga 6:2, 6:3 jagu venelannast Natalia Vihljantsevast. Kvitova jahib seevastu homme karjääri 27. tiitlivõitu.