Läti alustas jäähoki MMi veenva võiduga

Kris Ilves
Läti jäähokikoondislased väravat tähistamas.
Läti jäähokikoondislased väravat tähistamas. Foto: Grigory Sysoev / Sputnik

Mullu jäähoki maailmameistrivõistlustel veerandfinaali jõudnud lätlased alustasid tänavust suurturniiri 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) võiduga austerlaste üle.

Slovakkias toimuval turniiril asus avakolmandiku 15. minutil juhtima Austria, kui värava viskas Michael Raffl, ent vähem kui minut hiljem sahistas Läti eest võrku Rudolfs Balcers. Kui teisel kolmandikul väravaid ei nähtud, siis viimasel kahekümneminutilisel perioodil sündis suisa viis tabamust.

Läti otsustas mängu saatuse kolmanda kolmandiku esimese kaheksa minutiga, kui skoori tegid Lauris Darzins, Rodrigo Abols ja Gints Meja. Austerlane Raphael Herzburger vähendas viis minutit enne mängu lõppu kaotusseisu kaheväravaliseks, kuid lõppsõna jäi siiski lätlastele, kes Ronalds Keninsi tabamuse toel lõppseisu vormistasid.

Saksamaa alistas samal ajal Suurbritannia tulemusega 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). Otsustavad väravad sündisid kolmanda kolmandiku keskpaigas.

Loe ka: «Taani sai jäähoki MMil esimese võidu karistusvisetega»

Kõik koondised on MMil avamängu pidanud.

Seis A-alagrupis: Slovakkia 3 punkti, Soome 3, Saksamaa 3, Taani 2, Prantsusmaa 1, Suurbirtannia 0, Kanada 0, USA 0.

Seis B-alagrupis: Šveits 3 punkti, Tšehhi, Läti 3, Venemaa 3, Norra 0, Rootsi 0, Austria 0, Itaalia 0.