Uskumatu lõpplahendus: Wisla pääses Euroopa liigas alagrupist edasi

Krakowi Wisla tulihingelised fännid kohtumisele Twentega kaasa elamas.
Krakowi Wisla tulihingelised fännid kohtumisele Twentega kaasa elamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiri viimase vooru kohtumises alistas Sergei Pareiko tööandja Krakowi Wisla koduväljakul 2:1 Hollandi tippklubi Twente. Kuna Fulham ja Odense viigistasid samal ajal 2:2, siis pääses Wisla järgmisesse ringi.

Wisla poolel said täna tabamuse kirja Lukasz Gargula (12. minutil) ja Tsvetan Genkov (46. minutil). Seejuures andis võiduväravale söödu terve kohtumise kaasa teinud Pareiko.

Kuigi Wisla alistas Twente, siis samal ajal vajati abi ka taanlaste Odenselt. Taanlased jäid mängus Fulhamiga avapoolajal 0:2 kaotusseisu, kuid teisel poolajal suudeti Wislale sobilik skoor välja võidelda. 2:2 viigivärava lõi senegalist pärit Baye Fall 93. minutil.

K-alagrupi lõplik tabeliseis: 1. Twente 13 punkti, 2. Krakowi Wisla 9, 3. Fulham 8, 4. Odense 4.

Viimased alagrupimängud peetakse Euroopa liigas neljapäeva õhtul, kui on võistlustules ka Ragnar Klavani tööandja AZ Alkmaar, kes võõrustab ukrainlaste Harkivi Metallisti. Alkmaar hoiab enne viimast vooru alagrupis teist kohta ehk sihib samuti edasipääsu järgmisesse ringi.

Alagrupiturniiri järel jätkavad Euroopa liigas heitlust 32 meeskonda ning nende seas on ka Meistrite liigas konkurentsist langenud Manchester City ja Manchester United. Loosimine toimub reedel.

Mängu käik:

-

Pareiko kuulub traditsiooniliselt Wisla algkoosseisu

-

Wisla algkoosseis: Pareiko, Diaz, Jovanovic, Bunoza, Wilk, Jirsak, Gargula, Nunez, Meliksson, Boguski, Genkov.

-

Twente algkoosseis: Marsman, Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Röseler, Landzaat, Bajrami, Janssen, Chadli, Janko, de Jong.

-

Mäng käib!

-

Mängitud 10 minutit: Wisla - Twente 0:0, Fulham - Odense 0:0.

-

Wisla asub kohtumise 16. minutil Gargula tabamusest 1:0 juhtima.

-

Mängitud 25. minutit: Wisla - Twente 0:0, Fulham - Odense 0:0. Praeguse seisuga pääseks Wisla Euroopa liigas järgmisesse ringi.

-

Dempsey viib 27. minutil Fulhami juhtima

-

Frei suurendab 31. minutil Fulhami eduseisu Odense vastu 2:0-le

-

Twente viigistab 40. minutil Wisla vastu, värava autoriks on De Jong. Seis on 1:1.

-

Esimene poolaeg läbi: Wisla - Twente 1:1, Fulham - Odense 2:0.

-

Genkov viib Wisla kohtumise 46. minutil 2:1 juhtima.

-

Mängitud 60. minutit: Wisla - Twente 2:1, Fulham - Odense 2:0.

-

Odense ridades saab 64. minutil tabamuse kirja Andreasen, Fulham juhib 2:1.

-

Wisla alistas Twente 2:1.

-

Uskumatu! Odense poolel lööb Fall 93. minutil värava ja Fulahmi - Odense mäng lõppeb 2:2! Wisla pääseb Euroopa liigas järgmisesse ringi!

Viimase vooru eel hoiab Wisla K-alagrupis kolmandat kohta ning on säilitanud lootuse jõuda grupist edasi. Selleks tuleb alistada Twente ning loota, et koduväljakul mängiv Fulham viigistab või kaotab taanlaste Odensele.

Twente on endale alagrupis juba edasipääsu taganud ning Odensel on samal ajal kadunud lootused järgmisesse ringi jõudmiseks. Mõlemad kohtumised alagavad Eesti aja järgi kell 22.05.

K-alagrupi tabeliseis: 1. Twente 13 punkti, 2. Fulham 7, 3. Krakowi Wisla 6, 4. Odense 3.

Ragnar Klavani tööandja AZ Alkmaar mängib neljapäeva hilisõhtul koduväljakul ukrainlaste Harkivi Metalistiga.