Rasmus Mägi alustas hooaega Teemantliiga etapi viienda kohaga, maailmarekord jäi veel sündimata

Silver Tabo
Rasmus Mägi.
Rasmus Mägi. Foto: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Kergejõustiku Teemantliiga teisel etapil Hiinas Shanghais kavas olnud 400 meetri tõkkejooksus sai Rasmus Mägi viienda koha.

27-aastane eestlane läbis distantsi ajaga 50,06 sekundit ning teenis viienda koha eest kuuest võistlusest koosneva Teemantliiga üldarvestusse neli punkti. Mägi nimele kuuluv Eesti rekord (48,40) pärineb 2016. aasta Rio olümpialt.

Esimesena ületas finišijoone maailma hooaja tippmargi (47,27) püstitanud 23-aastane Katari esindaja Abderrahman Samba, kes edestas teisena lõpetanud 21-aastast ameeriklast Rai Benjamini (47,80) ja 26-aastast Iirimaa tõkkejooksjat Thomas Barri (49,41). Lisaks suutis kaheksa võistleja konkurentsis näidata aega alla 50 sekundi ka poolakas Patryk Dobek (49,64).

Abderrahman Samba (paremal) ja Rain Benjamin Shanghai Teemantliiga etapil.
Abderrahman Samba (paremal) ja Rain Benjamin Shanghai Teemantliiga etapil. Foto: Xinhua / ZUMAPRESS.com

400 meetri tõkkejooksu maailmarekord (46,78) kuulub alates 1992. aastast ameeriklase Kevin Youngi nimele. Nüüdseks 52-aastane Young ennustas võistluse eel, et peagi võib 27-aastaseks saav tippmark murduda. Tema hinnangul on selleks võimelised just täna omaette klassis jooksnud Samba ja Benjamin, kelle isiklikud rekordid on vastavalt 46,98 ja 47,02.