Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein päästis Eesti U21 koondisele võidupunktid

Eesit U21 jalgpallikoondis
Eesit U21 jalgpallikoondis Foto: jalgpall.ee

Eesti U21 jalgpallikoondis pidas täna Pärnu Rannastaadionil EM-valikmängu Läti eakaaslastega ja võitis 2:1.

Markus Soomets viis eestlased juba 11. mänguminutil juhtima, kuid vaid seitse minutit hiljem lõunanaabrid viigistasid. Inglismaa tippklubi Arsenali noortesüsteemis harjutava ja mängiva Eesti koondise puuriluku, alles 17-aastase Karl Jakob Heina selja taha saatis palli Läti tulevikulootus Marko Regža. Seega ei õnnestunud Heinal U21 koondise debüütmängus taga nulli hoida.

Kuid eestlased ei lasknud lätlastel puhata. Juba 24. minutil oli täpne Ander Ott Valge. Rohkem väravaid matšis ei löödud, kuigi viimasel minutil oli lätlastel suurepärane võimalus. Eesti päästeingliks oli väravavaht Hein, kes pareeris osavalt üks-üks olukorra. Seisuga 2:1 lõppes mäng ning U21 koondis sai nelja aastase vaheajal taas EM-valikmängus võidurõõmu tunda. Viimati saadi kolm võidupunkti 2015. aastal San Marino käest.

Eestlased said kahe 0:4 kaotuse (Bulgaariale kodus, Poolale võõrsil) kõrvale esimese võidu ja kolme punktiga kolmandal kohal. Eesti kuulub ühte gruppi Poola, Venemaa, Serbia, Bulgaaria ja Lätiga.