Eilses Meistrite liiga lahingus tehti otsus, mis paneb järjekordse põntsu VARile

Thibout Courtois teenib punase kaardi, mis hiljem tühistatakse. FOTO: SUSANA VERA/REUTERS

Meistrite liigas läksid Madridis vastamisi kodumeeskond Real ja neile külla sõitnud Paris Saint-Germain. Kohtumises leidis aset olukord, mis vihastas välja kõik Prantsusmaa meistri fännid. 

Real oli kohtumist 1:0 juhtimas, kui ühtäkki sai läbijooksule PSG ründaja Mauro Icardi, kes Reali väravavaht Thibaut Courtois' poolt karistusalas maha võeti. Kohtunik määras penalti ja andis belglasest värvavahile punase kaardi. 

Kuid nüüdseks tavapäraselt mindi VARist ehk video abikohtuniku juurest üle vaatama, kas viga tehti ikkagi kastis sees või väljas. Julge minut aega vaadati olukord läbi, kuid järsku viitasid Reali mängijad, et kõigele eelnenud olukorras tehti Reali kaitsja Marcelo vastu viga. Nüüd mindi hoopis seda kontrollima ning VAR leidiski, et viga tuleks hoopis PSGle anda ja nii penalti kui ka punane kaart tuleb tühistada. Olgugi, et jõustunud vea toimumisel on näha, kuidas kohtunik näitab, et tuleb edasi mängida ja midagi ebakorrektset ta ei märganud. 

See pahandas ka Hispaania jalgpallur Cesc Fabregast, kes soovitas seda hetke jälgida neutraalse vaatajana. «Saan aru, et vilistad sellise väikese puute koheselt veaks, kuid hiljem telekast otsusi tehes, siis pole see enam normaalne,» arvas Fabregas. «Lisaks oli juba Courtois'le antud punane liiast. Kollane kaart piisanuks tolles olukorras,» lisas hispaanlane. 

Kohtumine Madridi Reali ja PSG vahel lõppes seisuga 2:2

Tagasi üles
Back