Tali vastus Puparti kriitikale: freestyle’iga võib ka mänge võita

Võrkpallitreener Urmas Tali.

FOTO: Saarte Hääl

Saaremaa Võrkpalliklubi raudvara Keith Pupart kritiseeris hiljuti meeskonna endise peatreeneri Urmas Tali treeninguid, öeldes, et tihtipeale oli freestyle ja suurt midagi ei tehtud. Tali vastas nurgaründaja kriitkale.

Kas vastab tõele, et osade mängijate, näiteks sinu arvates, olid Urmase treeningud liiga lihtsad? «Sellisel võistkonnal võiksid olla natuke keerukamad harjutused. Tihtipeale läks meil trennis nii-öelda freestyle’iks ära, suurt midagi me ei teinudki,» lausus Pupart möödunud kolmapäeval pärast uue peatreeneri debüütmängu.

«Las see siis jääb tema arvamuseks,» ütles Tali saates «Spordipühapäev», vahendab ERRi spordiportaal. «Tean küll, millele ta vihjab: jõulueelsele perioodile, kui tulime Iisraelist tagasi ja ma ei näinud põhjust kümme päeva enne karikafinaali täie auruga panna. Tegime natuke teistsuguseid treeninguid. Kui see on freestyle, siis las ta olla. Freestyle’iga võib ka mänge võita, kui on väga spetsiifiline asi ja nüanssidele tähelepanu panna. Vaatame, kumb siis rohkem edu toob.»

Saaremaa VK teatas 31. detsembril, et koostöö peatreener Taliga on lõppenud.

49-aastane Tali oli kaks ja pool aastat tagasi loodud Saaremaa VK esimene ja seni ainus peatreener. Tema juhendamisel võitis Saaremaa kahel korral Eesti karika, korra Credit24 meistriliiga ja korra Eesti meistritiitli. Debüüthooajal sai Saaremaa koguni kolm trofeed.

Saaremaa VK uus peatreener on Kreeka-Rootsi kodakondne Ioannis Kalmazidis. 

Tagasi üles