MM-tiitlit jahtiv ralliäss triumfeeris Monte Carlo eel

Mads Östberg 2018. aasta Austraalia rallil.

FOTO: WILLIAM WEST / AFP / Scanpix

Kui soomlaste rallitalent Kalle Rovanperä ladus hooajaks põhja Lapimaal toimunud Artic Rallyl, siis tänavu WRC2-sarja MM-tiitlit jahtiv Mads Østberg andis ettevalmistusele viimase lihvi kodumaal Sigdalsrallyl.

Norralane taltsutas lumistel teedel Citroeni C3 R5-masinat, millega ta kihutab tänavu ka WRC2-sarjas. Østberg võitis kõik kaheksa kiiruskatset ning edestas ralli kokkuvõttes lähimat konkurenti ligemale pooleteise minutiga. 

«Saimegi Sigdalsrallyga ühele poole. Noppisime üldvõidu ja võitsime ka kõik kiiruskatsed, seda vaatamata kõvale konkurentsile, mida pakkusid põhiliselt Johan Kristoffersson ja Mattias Ekström. Olen oma kiirusega väga rahul ja tunnen ennast autos väga mugavalt,» võttis ta koduse võidukihutamise kokku. «Meil õnnestus ka väga palju masinat testida, mis oli meie teine peamine eesmärk.»

Østberg teeb tänavu täismahus kaasa WRC2-sarjas, kuid vaatamata paarile kehvemale hooajale pole norralane suure WRC-unistust veel maha matnud. «Ma ei anna alla! Ma pole WRCga lõpetanud ja loodan, et WRC pole minuga lõpparvet teinud,» sõnas ta hooaja eel.

Mullu lõpetas Østberg WRC2 (toona kandis sari WRC2 Pro nime – K. J.) sarjas Kalle Rovanperä järel teisena. Talle järgnesid Gus Greensmith ja Jan Kopecky. Karjääri jooksul on 32-aastane Østberg kaasa teinud 127 MM-rallil. WRC-autoga on ta noppinud ka ühe võidu, olles parim 2012. aasta Portugalis. Poodiumikohti on tal kogunenud 18. 

Tagasi üles
Back