Kas Tokyo olümpia uued kuupäevad mõjutavad ka Eestisse planeeritud võrkpalli EMi?

Hanno Pevkur.

FOTO: Tairo Lutter

Täna andis Rahvusvaheline olümpiakomitee teada, et Tokyo olümpia toimub 2021. aasta 23. juulist 8. augustini. Tuleval hilissuvel/varasügisel peaksid toimuma ka korvpalli ja võrkpalli EM, millest viimase alagrupiturniir on planeeritud teatavasti Eestisse. Seetõttu uuris Postimees, kas olümpiamängude nihutamine lööb kuidagi segamini ka volleplaane?

«Praegu teadaolevalt see EMi toimumist ei mõjuta,» sõnas Eesti võrkpalliliidu (EVF) peasekretär Helen Veermäe, kuid lisas, et kuna Tokyo kuupäevade nihutamise näol on tegemist hästi värske informatsiooniga, võib see tingida Euroopa alaliidus (CEV) veel arutelusid. «Millalgi septembris EM ikkagi toimub, kuid kas see nihkub nädalakese siia-sinna, see on järgmiste kuude küsimus.»

EVFi president Hanno Pevkur, kes on ka CEVi asepresident, kinnitas samuti Postimehele, et Tokyo uued kuupäevad Vana Maailma tšempionaati liigselt ei mõjuta. «EM pidanuks muidu algama septembri esimesel nädalal (Eestisse planeeriti alagrupiturniiri 4.-10. septembrini – K.J.) ja arvan, et olümpia seda ei mõjuta,» sõnas ta.

Lõplik tõde peaks selguma maikuus, kui toimuvad nii Euroopa kui ka Maailma võrkpalliliidu juhatuse (virtuaal)koosistumised. «Seal arutame ka tiitlivõistluste küsimust. Esmalt tuleb paika saada tänavune Rahvuste liiga ja sellest tulenevalt siis kõik ülejäänud võistlused,» tutvustab Pevkur arutelukohti.

Tänavuse Rahvuste liiga ja erinevate kvalifikatsiooniturniiride paika sättimine on aga köömes selle kõrval, milline pusle ootab alajuhte ees järgmise suve kalendriga, sest siis on kavas nii Rahvuste liiga, olümpiamängud kui ka Euroopa meistrivõistlused. 

«Selge, et kalender on meil üks põhiküsimusi,» kordab Pevkur ja toob suurima murekohana välja riigid, kes peaksid osalema kõikidel nimetatud võistlustel. «Euroopa suurte, nt Venemaa, Poola, Itaalia ja Prantsusmaa suvi tuleks pöörane, sest neil oleks mai lõpust juuli alguseni Rahvuste liiga, seejärel olümpia ja siis veel EM samuti kohe otsa.»

«Oleme kokku leppinud, et kalendri tegemisel arvestame sellega, mängijatel peab olema aastas vähemalt kuu aega pausi. Nüüd tuleb vaadata, kas seda perioodi annaks kahe nädala kaupa erinevate võistluste vahele sokutada või midagi muud. Ehk tuleb natukene nuputada, aga enne vaatame, mis maailma tervishoius juhtub.» lausus Pevkur. 

Tagasi üles
Back