Seefeldi dopinguskandaali uued detailid, suusaliit ja antidoping kobavad pimeduses

Andreas Veerpalu.

FOTO: Tairo Lutter

Mullu veebruaris ja märtsis põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel Seefeldis lahvatanud dopinguskandaalis kerkisid esile uued detailid.

Veredopinguga patustanud eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning kasahh Aleksei Poltoranin tarvitasid FISi ametliku raporti kohaselt ka kasvuhormooni.

Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe sõnas Postimehele, et on näidanud initsiatiivi, kuid rahvusvaheline suusaliit ei ole neile kinnitatud andmeid edastanud. «Meilile ei ole infot tulnud. Ma ei välista, et see info tuleb postkasti, sest mingid asjad saadab rahvusvaheline suusaliit meile postiga,» ütles Vallimäe. Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil lisas, et ka neile pole uusi detaile dopinguskandaalist saadetud. 

Rahvusvaheline suusaliit määras jaanuari alguses dopinguskandaaliga seotud Mati Alaverile, Karel Tammjärvele ja Andreas Veerpalule nelja aasta pikkuse tegutsemiskeelu. Veredopingu tarvitamise on üles tunnistanud ka Algo Kärp.

Uurimine on tuvastanud, et Alaver kohtus dopinguarsti Mark Schmidti ja tema abilistega mitu korda Saksamaal, Soomes, Šveitsis, Austrias, Norras ja Eestis Otepääl. Ühtlasi aitas Alaver peale veredopingu muretseda ka kasvuhormoone ning andis nõu nende kasutamiseks.

Loe Mati Alaveri süüdistuse sisu siit.

Eesti Antidoping arvab, et ajutist tegutsemiskeeldu kandev, samuti Seefeldi dopinguskandaaliga seotud Andrus Veerpalu on pöördunud spordikohtusse.

Tagasi üles