Kelly Sildaru: ikka läheb korda, mis inimesed arvavad, aga üritan sellele mitte keskenduda

Kelly Sildaru.

FOTO: Iti-Pätrik Järve

Kelly Sildru on küll sattunud suure skandaali keskele, ent ta proovib fookuse suunata eelkõige treenimisele ja tulevastele võistlustele. 

«Kui varasemalt oli isa mingil määral tähtsas rollis, siis nüüd teen mina ise otsuseid. Mihkel (treener Mihkel Ustav - toim.) vaatab rohkem kõrvalt. Eks ta aitab ka mõne otsusega ja suunab. Aga pigem olen nüüd iseenda peremees. See on positiivne, saan olla iseseisvam,» arutles Sildaru ETV spordiuudistes. 

Ühtlasi kaasneb ka suurem avalikkuse ja meedia tähelepanu. Kui varasemalt on osaliselt ajakirjanike suhtlus käinud läbi isa Tõnise, siis nüüd jääb kõike Sildaru enda õlule.

«Teen pigem oma asja, mis mulle meeldib. Eks mingil määral läheb ikka korda, mida teised inimesed arvavad. Aga proovin sellele mitte keskenduda, rohkem endale,» sõnas veebruaris täisealiseks saanud freestyle-suusataja. 

Lõppenud hooaeg kujunes Sildaru jaoks üsna lühikeseks. Esimeses pooles jättis ta MK-etappe vahele kooli tõttu, lõpu rikkus koroonapandeemia. Sellele vaatamata õnnestus tal võita X-mängudel kaks kulda, tšempioniks krooniti ta ka noorte olümpial. Mis saab edasi?

«Raske hinnata. Kahju, et viimane MK-etapp jäi ära, tahtsin sinna väga minna. Plaanis oli ka treeninglaager. Peamine ettevalmistus käib kevadel ja suvel, aga praegu pole saanud laagrit teha. Eks näis, mis suvi toob,» arutles Sildaru, kes lükkas ümber kuulujutud, et ta hakkab karjääri lõpetama.

«Olümpiamängudele pole väga mõtlema hakanud, kõigepealt tahan 12. klassi ära lõpetada. Siis jääb natuke rohkem kui pool aastat aega ette valmistada.»

Tagasi üles