Blogi ⟩ Kontaveit jõudis Itaalias poolfinaali (1)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas Palermos peetaval WTA turniiri veerandfinaalis 19-aastase itaallanna Elisabetta Cocciaretto (WTA 157.) 6:1, 4:6, 6:1.

Kindlalt võidetud avaseti järel, milleks kulus eestlannal vaid 26 minutit, pöörati mänguväljakul kõik justkui teist pidi. 19-aastane itaallanna pani kogenumad vastase surve alla ning läks setti 3:0 juhtima. Teise seti keskel vajas ta meditsiinilist pausi ning kiiret reiemassaaži. Mängupaus soosis näiliselt Kontaveiti, kuid itaallanna ei andnud võideldud edu käest.

Kolmandat setti alustas paremini Kontaveit ning domineeris seda kuni viimase punktini. Eestlanna jäi ka ise otsustava setiga rahule: «Vastane mängis kodupubliku ees hästi, kuid õnneks suutsin kolmandas setis mängu enda kasuks pöörata. Füüsiliselt olen heas seisus ja ei tunne end väsinuna.»

Poolfinaalis kohtub Kontaveit laupäeval kell 18 algavas kohtumises maailma 15. reketi Petra Marticiga. «Talle meeldib väga liival mängida, aga ka mul on liival häid tulemusi. Tunnen end mugavalt, kuid kindlasti tuleb raske matš,» lausus Kontaveit.

Avaringis alistas Kontaveit kindlalt rumeenlanna Patricia Maria Tigi (WTA 85.) seisuga 6:3, 6:3. Eile peetud kaheksandikfinaal Laura Siegemundi vastu algas vaevaliselt, kuid lõpuks suutis Eesti esireket mängu enda kasuks pöörata ja võitis 3:6, 6:2, 6:2.

Kontaveit tunnistas pärast mängu, et teda vaevab kerge vigastus. Samas kinnitas 24-aastane eestlanna, et turniiri pooleli jätmise plaane tal ei ole.

Tänase vastasega Maarjamaa esireket varasemalt vastamisi ei ole läinud, kuid on teda paaril korral näinud võistlemas.

Loe ka: Kontaveidi teel seisab ootamatult tippe murdma hakanud itaallanna

Mängu võitja homne vastane selgub päeva esimeses keskväljaku kohtumises, kus vastamisi lähevad turniiril kõrgeimat asetust omav Petra Martic (WTA 15.) ja Aliaksandra Sasnovitš.