Saada vihje

Postimehe aruanne Optimismi süstinud tabamused ning valusad õppetunnid

Copy
Eesti–Valgevene mängu järel kõneldakse sõpruskondades ilmselt enim Karl Rudolf Õiguse punasest kaardist, kuid tegelikkuses saab sellest mängust kaasa võtta veel ka palju-palju muud.
Eesti–Valgevene mängu järel kõneldakse sõpruskondades ilmselt enim Karl Rudolf Õiguse punasest kaardist, kuid tegelikkuses saab sellest mängust kaasa võtta veel ka palju-palju muud. Foto: DZIANIS KASTSIUCHENKA/REUTERS/Scanpix

Eesti jalgpallikoondis pidi ka oma teises 2022. aasta MM-valikmängus tunnistama vastase paremust, kui Valgevene oli koduplatsil meist üle 4:2. Postimees vaatab mängule tagasi aruande abiga.

Null, mis sisendab optimism. Fakt, et Eesti jalgpallikoondisel on pärast kaht MM-valikmängu tabelis null punkti, ei üllata ilmselt kedagi. Samamoodi olime pärast kaht kohtumist kuival ka 2014. ja 2010. aasta MM-valiksarjas. Eelmises MM-valikgrupis – mitte segi ajada EM-kadalipuga, kus alagrupid on suuremad ja Eestil on kõrgemas loosikausis paiknemisega suurem šanss saada endast nõrgemaid vastaseid – olid asjalood teistsugused, kuna teises voorus õnnestus meil kodus madistada Gibraltariga, keda siis 4:0 võideti. Küll tasub praegusele nullile lisada koroonaklausel: mis saanuks, kui Eesti poleks pidanud poolt rahvusesindust kiirkorras välja vahetama?

Ent olgu sellega kuidas on, palju tähtsam on keskenduda teisele numbrile, mis kahe mängu järel tabelist vastu vaatab: neli löödud väravat! Eelmises valiktsüklis Karel Voolaidi käe all tundsid vutiajakirjanikud tõsimeeli ühel hetkel muret, kas detsembris lõpus saab ikka hõbepalli – koondiseaasta ilusaima tabamuse trofee – välja anda. Olid ju sinisärgid vahepeal seitse mängu järjest ründes kuival, nagu ka Henri Anier tänase kohtumise järel põgusalt meenutas.

Tagasi üles