R, 9.12.2022

Spordi lühiuudised: olümpia ukse taha jäänud Seim ja Levadia magus revanš

Postimees Sport
Spordi lühiuudised: olümpia ukse taha jäänud Seim ja Levadia magus revanš
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart ja Alar Seim peavad olude sunnil Tokyo olümpialt teleri vahendusel jälgima.
Mart ja Alar Seim peavad olude sunnil Tokyo olümpialt teleri vahendusel jälgima. Foto: Liis Treimann / Postimees

Mart Seim jääb Tokyo olümpialt eemale

Eesti parim tõstja Mart Seim, kelle auhinnakapis on nii MM-hõbe kui ka EM-pronks, jääb olude sunnil Tokyo olümpialt eemale. Treenerist isa Alar Seim selgitas Vikerraadio saates «Spordipühapäev», et Rahvusvaheline tõsteliit (IWF) otsustas Eesti sportlase palvele, väljaspool arvestust juunorite maailmameistrivõistlustel osaleda, eitava vastuse anda.

«Kui Mart [märtsis] koroonaviirusega nakatus, palusime IWF-ilt võimalust võistelda mai lõpus juunioride maailmameistrivõistlustel väljaspool arvestust. Algselt tehti küll ettepanekuid tõstejuhtide poolt, et selline võimalus saada, aga IWF-i poolt tuli eitav vastus ja meil ei ole rohkem variante neljanda [Tokyosse pääsemiseks hädavajaliku] tulemuse tegemiseks,» selgitas papa Seim, kuid lisas, et poeg jätkab taastusravi ja treeningutega, et võistelda pärast olümpiat toimuval MMil.

Ma olin kõigi kolme tiimiga aasta lõpus ja uue aasta alguses ühenduses, aga suur asi on see, et saame autot algusest peale arendada.

Ott Tänak avas Hyundaisse jäämise tagamaid.

Levadia võttis Paidelt revanši

Eesti jalgpalli kõrgliigas sai hooaja esimese kaotuse Paide Linnameeskond, kes jäi koduväljakul 1:2 alla Tallinna FCI Levadiale. Pealinnaklubi aitasid magusa revanšini – eelmises voorus oli Paidele kaotatud 0:4 – Robert Kirss ja Zakaria Beglarišvili, võõrustajate auvärava lõi Henri Anier.

Võiduga kerkis Levadia 25 punktiga ka tabeli tippu, neile järgnevad Paide (23) ja Tallinna Flora (17), kes oli nädalavahetusel 2:1 üle Tallinna Legionist. Nädalavahetusel tundsid võidurõõmu veel Nõmme Kalju, kes alistas 2:1 Narva Transi, ja FC Kuressaare, kes oli 1:0 üle Tartu Tammekast.

91.12 sai odaviskaja Johannes Vetter parima tulemusena kirja Euroopa heitealade karikavõistlustel, sakslase ülejäänud seeria oli 90.43, 89.63, 88.34, 84.20, 88.23.

Eesti delegatsioon nädalavahetusel ei suurenenud

Sel nädalavahetusel jahtisid olümpiapääset nii meie rannavõrkpallurid kui ka maadlejad, kuid mõlemad jäid pika ninaga. Vollemehed jäid Türgis toimunud turniiril raskesse seisu juba laupäeval, kui Mart Tiisaar tegi liiga hüppeliigesele. Nõnda olid pühapäeval võistlustules ainult Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov, kelle jõuvarudest jäi lõpuks Leedu vastu väheks, ning nõnda jäid eestlased esimesena järgmise ringi ukse taha.

Maadluses, kus nimelised olümpiakohad on olemas Heiki Nabil ja Epp Mäel, lootis oma Tokyo pääsme teenida Helary Mägisalu, kuid –60 kg meeste konkurentsis võistelnud eestlase laeks jäi valikvõistluse kolmas koht. Olümpiapileti teenisid ainult finalistid.

Märksõnad
Tagasi üles