P, 29.01.2023

Eesti rallitalent jääb kaardilugeja positiivse proovi tõttu MM-etapilt eemale

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Eesti rallitalent jääb kaardilugeja positiivse proovi tõttu MM-etapilt eemale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Georg Linnamäe kihutamas mullusel Lõuna-Eesti rallil.
Georg Linnamäe kihutamas mullusel Lõuna-Eesti rallil. Foto: Erakogu

Neljapäevast pühapäevani peetaval Portugali MM-rallil pidi lisaks Ott Tänakule osalema neli Eesti pilooti. Kahjuks langes viimasel hetkel rivist Georg Linnamäe (22). 

«Kahjuks andis [kaardilugeja] Volodõmõr [Korsia] pühapäeval positiivse Covid-19 testi. Ilmselt oli tegemist valepositiivsega, sest ta tunneb end hästi ja esmaspäeval tehtud kolm testi olid kõik negatiivsed. Sellele vaatamata ei soovi korraldajad ja Portugali terviseamet mõistetavalt riskida. Seetõttu jääme rallilt eemale. See on suur pettumus, sest tunneme end nendel teedel enesekindlalt. Me suutnuks teha tugeva nädalavahetuse. Aga liigume edasi ja oleme kahe nädala pärast Sardiinias tagasi,» selgitas Linnamäe ühismeedias.

Linnamäe-Korsia pidanuks osalema WRC2-arvestuses. Hooaja avavõistlusel, Arctic Rally'l tuli neil sõiduvea tõttu leppida klassi kaheksanda kohaga. 

Siiski näeb lisaks Tänakule ja Järveojale võistlustules veel mitut eestlast. 

WRC3s tuleb rajale kaks ekipaaži. Lapimaa napi teise koha soovivad poodiumi kõrgeima astme vastu vahetada Egon Kaur ja Silver Simm (Volkswagen Polo GTI). Neile pakuvad konkurentsi Gregor Jeets ja Andrus Toom (Škoda Fabia Rally2 evo), kes lõpetasid Arctic Rally kuuendana. Mõlemad duod on tänavu startinud MM-sarjas korra.

JWRCs jätkavad hooaega Robert Virves ja Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4). Avaetapp Horvaatias hästi ei õnnestunud. Tempo jättis kogu nädalavahetuse jooksul soovida, lisaks jäi teine võistluspäev ratta kadumise tõttu pooleli. Tasuks eelviimane, seitsmes koht.

Märksõnad
Tagasi üles