K, 6.12.2023

Red Bulli boss tunnustas Jüri Vipsi: kui auto vastu peab, võidab ta F2s iga kell

Karl Mihkel Eller
Copy
Jüri Vips (vasakul) ja Helmut Marko.
Jüri Vips (vasakul) ja Helmut Marko. Foto: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Vormel 2 sarjas sõitev Jüri Vips on pärast võite Bakuu etapil sattunud suurema tähelepanu alla ning Red Bulli juuniortiimi juht dr Helmut Marko põrutas, et kui eestlase vormel vastu peab, suudab Vips F2s noppida esikohti järjepidevalt.

Põhifookus on aga Red Bullil suunatud vormel 1-le ning kui välja jätta Max Verstappeni esikohalt katkestamine, siis kulges Aserbaidžaani etapp nende jaoks väga hästi. Sergio Perez võttis Red Bulli ridades oma esimese etapivõidu, kolmandaks tõusis AlphaTauri sõitja Pierre Gasly.

Gasly õnnestumise põhjal uuritigi Markolt, kas prantslane võiks taas tõusta Red Bulli põhimeeskonda. «Praegu ei ole see küsimus päevakorras,» ütles Marko ajakirjale Auto Motor und Sport ja tõi esile, et nende programm toodab pidevalt häid noorsõitjaid. «Meil on väga palju häid sõitjaid. Olete varem kirjutanud, et meil pole järelkasvu. Kui auto vastu peab, võidab Vips F2-s iga kell.»

Kolmapäeval uuris Postimees, kes peaks Vipsi võidukäigu jätkudes mõnes Red Bulli F1 meeskonnas oma koha järgmisel hooajal eestlasele loovutama. Vormelispetsialist Tarmo Klaar leidis, et ühe AlphaTauri sõitja limiit on Red Bulli programmis täis saanud. Keda ta silmas pidas, saad lugeda artiklist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles