R, 24.06.2022

Nurinat tekitanud Rally Estonia punktikatse jääb alles

Postimees Sport
Nurinat tekitanud Rally Estonia punktikatse jääb alles
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja Rally Estonia punktikatsel.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Rally Estonia punktikatsel. Foto: Sander Ilvest

Rally Estonia punktikatsena kavas olnud Tartu valla kiiruskatse Eesti Rahva Muuseumi vahetusläheduses jääb kavasse ka 2022. aastal, kinnitas peakorraldaja Urmo Aava.

«Selle katse puhul on olnud palju keerulisi külgi ja ma tean, et tiimid ja sõitjad on olnud kriitilised. Olen nõus, et teisel läbimisel oli tee päris lõhutud ja see polnud piisavalt heas korras,» ütles Aava DirtFishile.

Küll aga kinnitas ta, et katset sõidetakse ka järgmisel aastal. «Tahame, et see fantastiline katse, sõidetaks Tartu linna servas puude vahel. Enamus on sellest siin olemas, me peame tooma puud ja metsa katse juurde. Lisaks täiustame teekatet, et pinnas oleks tugevam,» lisas Aava.

Ta möönis, et katse oli liiga aeglane, kuid ka selle vastu on neil rohi olemas. «Teeme uueks aastaks muudatusi, võtame mõned kurvid välja, et see oleks kiirem. Teame, et saame katse muuta esinduslikumaks. Hetkel on puudu loodusest – me teeme selle ilusaks,» ütles Aava lõpetuseks.

Punktikatset kritiseeris korduvalt ka Ott Tänak, kes võttis selle osas sõna ka pärast ralli lõppu. «Kõik katsed olid enamasti huvitavad, kui viimane välja arvata. Riik maksab omajagu miljoneid raha ja kõige vaadetumal katsel näeb Raadi lennuvälja taguseid oksahunnikuid. See nägi siin välja nagu liiduaeg siin,» oli 2019. aasta maailmameister kriitiline.

Märksõnad
Tagasi üles