Eesti meeste võrkpallikoondis lõpetas Soome-nädala võidukalt

Toimetas Karl Juhkami
Eesti vollemehed rõõmustamas.
Eesti vollemehed rõõmustamas. Foto: Gertrud Alatare / volley.ee

Eesti meeste koondis pidas täna kolmanda kontrollkohtumise Soome rahvusmeeskonna vastu, mis lõppes Eesti 4:0 (25:19, 25:18, 26:24, 25:22) paremusega. Järgmisena mängib koondis 26.–28. augustil Saku Suurhallis Hispaaniaga ning seejärel alustab 1. septembril kodust EM-finaalturniiri Läti vastu.

Eesti meeskonna resultatiivseimatena kogusid võrdselt 14 punkti nii Karli Allik (+8) kui Kristo Kollo (+3), 4 järjestikuse ässaga säranud Oliver Venno ja Andri Aganits lisasid kumbi 11 punkti (+9 ja +7) ning Renee Teppan 9 silma (+3). Eesti teenis 9 blokipunkti, servil löödi 10 ässa ja eksiti 17 servil. Vastuvõtt oli 49 protsenti, rünnakuid lahendati samuti 49-protsendiliselt.

Soome meeskonna edukaim oli rünnakul 17 punktiga (+1) Miki Jauhiainen, soomlaste vastuvõtt oli 41 protsenti, rünnak samuti 41 protsenti, blokist saadi 5 ja servilt 3 punkti (eksiti 16 pallingul).

Kohtumine on järelvaadatav:

Peatreener Cédric Énard tõdes, et tänane kohtumine oli võrreldes kahe eelmisega parem. «Vähemalt oli tänase matši algus palju parem ja tegelikult ka muud mängu osad, serv ja vastuvõtt. See on see, mida ma olen neilt nõudnud, sest alles pärast servi ja vastuvõttu korda saamist saab hakata taktikast rääkima. Seetõttu olen tänasega rohkem rahul,» rääkis juhendaja, kes peab EMiks suutma valida 17 mehe seast parima võimaliku koosseisu.

«Need mängud on mulle väga huvitavad, sest ma pean EMiks välja valima need mängijad, kes 14 sekka pääsevad ja see on põnev protsess. Jälgin, kuidas keegi mänguliselt on, aga mulle on oluline ka mentaalne pool ja iga mängija käitumine ja olek. Kuidas keegi käitub ja asjadele reageerib eduseisus ja kuidas kaotusseisus jms. Pean EMiks valima parima koosluse. On selge, et 1. septembril ei alga lihtsalt üks turniir, vaid me läheme justkui sõtta. Ja seal ei saa olla vale suhtumist, vaid peame olema ühtsed ning võitluslikud,» lisas juhendaja, kes langetab lõpliku valiku ilmselt pärast järgmist nädalavahetust.

Renee Teppani mängujärgsed mõtted:

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Oliver Venno, Karli Allik, Kristo Kollo, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Silver Maar.

Mängu algus oli Eesti poolelt rabe ja vigaderohke ning Soome pääses avageimis ette 10:5. Õige pea jõuti aga punkti kaugusele – 12:11 ning Venno serviäss seadis jalule 13:13 viigi. Veel kolm järjestikust ässa Vennolt viisid eestlased ette 16:13. Alliku blokk andis veel punkti Eestile ning vahe kärises neljapunktiliseks. Geim kuulus Eestile tulemusega 25:19. Vennolt 7 punkti.

Teises geimis vahetas Johan Vahter välja Maari, ülejäänud mehed samad, kes avageimis. Kollo rünnakust haaras Eesti 6:3 eduseisu ja Vankeri äss suurendas vahe 9:5-le. Sedagi geimi kontrollis Eesti, Kreegi rünnak viis Eesti ette 19:14 ning geim meile 25:18. Kreegilt Eesti resultatiivseimana 5 punkti.

Kolmandas vaatuses vahetas Henri Treial välja Kreegi, Renee Teppan tuli Venno asemele ja Robert Viiber Vankeri asemele, ülejäänud koosseis sama nagu eelmises geimis. Allik viis kodumeeskonna juhtima 8:5, ent soomlased viigistasdi 10:10. Geimi keskel haaras Eesti Viiberi punkti järel 17:14 edu, ent seegi edu sulas ja geimi lõpp kulges tasavägiselt. 20:20 seisult lõi palli vastaste poolele maha Allik, ent järgmise punkti said soomlased. Esimesena jõudis geimpallini Eesti, kui Kollo suunas palli blokist auti – 24:23. Teine geimpall saadi seisul 25:24 ning selle realiseeris Kollo, lüües ässa. Geim Eestile 26:24. Kollo oli 7 punktiga rünnakul Eesti edukaim.

Peeti ka neljas geim, kus tuli Eesti poolelt väljakule sama koosseis, kes kolmandas. Kollo tagaliinirünnak ja Viiberi punkt andsid tasavägises geimi alguses Eestile 10:8 edu. Geimi keskel saavutatud edu Eesti käest ei andnud, Teppan kasvatas vahe 18:15-le ning geim võideti 25:22.

Kontrollmängud Soomega:

11. august | Eesti – Soome 2:2 (20:25, 26:24, 28:26, 23:25)

12. august | Eesti – Soome 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:17, 15:13) ametlik kontrollmäng

13. august | Eesti – Soome 4:0 (25:19, 25:18, 26:24, 25:22)