JÄRELVAADATAV JA BLOGI August välja roninud Eesti avas Teppan-Venno kaheraudse toel EMil võiduarve (3)

Vigastustest räsitud Eesti meeste võrkpallikoondis alistas koduse EMi teises kohtumises Slovakkia 3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13), mis tähendab, et unistus kaheksandikfinaali pääsemisest püsib jätkuvalt elus. Kohtumise käekäiguga on võimalik lähemalt tutvuda allolevas blogiaknast, lisaks on kohtumine järelvaadatav.

Kohtumise käekäik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Kristo Kollo, Albert Hurt, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Silver Maar.

Kohtumise algus oli pea täismaja ees mänginud kodumeeskonna jaoks närviline ja Eesti oli suuresti tagaajaja rollis. Avageimi lõpp kulges punkt-punktis, olid seal paremad slovakid, võites selle 26:24. Teine vaatus algas meile paremini, ent geimi teist poolt mängisid slovakid selgelt kindlamalt ja võitsid selle 25:22.

Kolmandas geimis saatis peatreener viimases hädas platsile mõlemad diagonaalid ehk nii Teppani kui Venno nagu on (edukalt) mängitud ka mõned aastad tagasi ja see käik toimis – geim meile 25:19. Teppanilt selles geimis kohe 8 punkti. Neljas geim oli puhas Eesti show – Venno lõi võimsa serviseeria (sealhulgas 4 ässa) ja Eesti võitis geimi 25:14 ja kõik jäi viienda geimi otsustada. See oli ülimalt pigeline, ent fännide meeletu kaasaelamise toel võttis Eesti 15:13 võidu.

STATISTIKAT: Oliver Venno tõi Eestile 22 punkti (+17), Renee Teppan lisas 17 punkti (+11), Kristo Kollo 14 (+7) punkti, Andri Aganits 11 (+11) ja Ardo Kreek 10 silma (+3). Meie vastuvõtt oli 50%, rünnak 46%, blokist saadi 13 punkti ja servil löögi 8 ässa (neist 6 läks Venno arvele) ning vigu tehti servil 17.

Slovakkia meeskonna edukaim oli rünnakul 17 punktiga (+8) Matej Patak. Slovakkide vastuvõtt oli 45%, rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 1 punkt (eksiti 20 pallingul).

Eesti koondis alustas kodust EMi kolmapäeval 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 21:25) kaotusega Läti vastu. Mis aga veelgi hullem, tolle mänguga sai läbi ka Karli Alliku turniir, kuna nurgaründaja tegi tõsiselt viga oma põlvele. Suured küsimärgid on ka teise nurgamehe, meie põhipommitaja Robert Tähe kohal.

Mis võiks rääkida aga Eesti kasuks on kaks puhkepäeva, nimelt pidasid slovakid oma esimese kohtumise EMil alles eile, kui tunnistasid 0:3 Prantsusmaa paremust.

Omavahel on Slovakkia ja Eesti vastamisi läinud 16 korda ning kaalukausid on 9–7 Eesti kasuks. Viimasel kümnel aastal on sinisärkide saldo veelgi parem: 8–4.

2017. aastal kuuluti samasse MM-valikgruppi ning toona jäi 3:0 peale Eesti. Samasse auku läksid ka järgmise suve Euroopa Kuldliiga alagrupikohtumised: Eesti võitis vastavalt 3:1 ja 3:0.

2018. aasta suve teises pooles peeti omavahel Rakveres ka kolm sõprusmängu, mille võitis Eesti vastavalt 3:0, 3:2 ja 3:0. Omavahel kontrolliti vormi ka aasta hiljem, siis tehti mängud pooleks 3:0 ja 0:3.